EUROVIZIJA: PRIVILEGIJUOTIEJI IR NE

(Koreguota: 2019-08-13)

Kris pakomentavo uagadugu rašinį Eurovizija 2009: peilis į šoną Balkanams šitaip:

komentaro screenshot

Kris pataikė į dešimtuką, nes uagadugu gali paaiškinti. Apskritai, jei turite bet kokių klausimų apie televiziją, kreipkitės komentaro laukelyje – tikrai perskaitysiu. Arba inicijuokite temą, parašę man elektroninį laišką adresu, kurį matote dešiniajame blogo stulpelyje. Nors toli, laiškai mane pasiekia.

Beje, vienas keistų dalykų, kuris atsitiko tinklaraštyje, persikrausčius į Word Press platformą yra tai, kad dingo skyrelis Apie mane.

Dingo ir tiek jau to. Nieko ten vis tiek nebuvau parašęs:)

Bet grįžtam prie Eurovizijos. Euroviziją organizuoja European Broadcasting Union (). Tai organizacija, jungianti Europos visuomenines televizijas ir radijus. Beje, jos asocijuotomis narėmis gali būti ir komercinės TV ir radijo stotys, bet iš to jos jokios ypatingos naudos negauna, todėl ir nelabai ten veržiasi. O naudą gauna tikrosios narės. Pagrindinė nauda atsiranda iš autorinių teisių. Kadangi EBU jungia daug šalių, ji gali būti didelė jėga perkant autorines teises. Tai ypač liečia sportą. Todėl tradiciškai transliuoja Olimpines žaidynes (nors nuo 2016 metų šito gardaus kasnelio LTV jau gali ir neturėti, nes dėl jo jai teks grumtis su kitomis televizijomis) ar futbolo čempionatus. Tačiau netransliuoja krepšinio, nes jis nėra populiarus visoje Europoje ir, kas svarbiausia, didžiausiose ir turtingiausiose Europos šalyse – Vokietijoje, Anglijoje ir Prancūzijoje. Šių šalių visuomeninės televizijos, daugiausiai sumokančios į EBU kasą, dėl krepšinio teisių nesirungia.

Čia priėjome prie tos pačios Vokietijos, apie kurią klausia Kris. Vokietija, Anglija, Prancūzija ir Ispanija yra taip vadinamas , kuris atleistas nuo dalyvavimo atrankiniame koncerte. Eurovizijos organizatoriai neaiškina kodėl.

Skaityk  ZITA SARAKIENĖ VASARĄ MUMS VISKĄ ĮSKAIČIUOS. SKAMBA GRĖSMINGAI...

Bet mes galime suprasti iš nutylėjimo. Jos daugiausiai moka ne tik į EBU kasą, bet ir už Eurovizijos koncerto transliavimo licenciją.

Garbingo varžymosi aspekto čia neįžvelgsi.

O Jūs jo Eurovizijoje apskritai kažkiek įžvelgiate?

Please wait...
Kategorijos:  Aplink TV, Kanalai, Laidos
Tags: , , , , , , ,

Vienas komentaras:

  1. Darius | 23 balandžio, 2009 at 19:22

    O ko čia stebėtis? Visais laikais stipresni silpnesnisu mušė 😉

    Please wait...

Palikite komentarą