BTV: ŠUNS VALGYMAS

(Last Updated On: 2020-04-21)

Gera vasara.

Su kaupu pasitenkinęs stiebagumbiais su spirgučiais ir užgėręs juos puodu šaltos šakniavaisių sriubos, jaučiuosi įvykdęs kiekvieno tikro lietuvio vasaros pareigą ir dabar galiu sau ramus sėsti prie TV aktualijų knibinėjimo kukliame ir nepretenzingame uagadugu blogelyje.

Aktualija? Na, gerai, įtikinot – aktualija. BTV pasikeitė vadovybė.

Kodėl žiūriu skeptiškai?

Todėl, kad turiu liūdną žiūrėjimo į BTV patirtį.

Seniai seniai, priešistoriniais laikais, kai TV4 kanalą iš lenkų nusipirko Bronislovo Lubio Achema, be jokio savireklaminio šurmulio jau į BTV atvirtusios televizijos naujasis direktorius Michailas Garberis sukvietė tautinius TV prodiuserius ir, tviskančiu kostiumu (apie tuos kostiumus Achemos tradicijų fone vertėtų pašnekėti atskirai – ten su nutrintais džinsiukais neprasieisi, o koncernas šalia miriado įmonių galėtų įsteigti dar ir kokią kostiumų siuvyklą – garantuotai nebankrutuotų, o dar ir prasigyventų paradinius drabužius vien tik  Achemos ir jos įmonių vyrams siuvinėdama) triumfuojančiai įžengęs į susirinkimo šurmulį, paskelbė naują erą TV rinkoje. Buvau vienas tų, kurie fanatiškai tikėjo M. Garberio žodžiais, mano akys degė ryžtu, laukiau naujai išauštančios aušros ir tikėjau jos viską išvalančiąja galia.

Kas atsitiko? BTV gavo šiokią tokią finansinę injekciją, vikstelėjo uodega, pasikėlė žiūrimumą pora procentų, o po to vėl įslinko į šešėlį jau ketvirtuoju numeriu – ją pralenkė tada dar dinamiškai važiavusi LTV.

Tiesa, televizija buvo rentabili, tačiau pelno joje buvo siekiama tiesiog mechaniškai karpant išlaidas. Apie vystymąsi nebuvo nė kalbos.

Naujas vilčių sezonas prasidėjo su Romo Mirono įžengimu į BTV vadovo postą 2009-aisiais. Jo vizija apie BTV po dviejų metų buvo tokia: mažų mažiausiai – trečias kanalas rinkoje. Nesakau, kad mes tikrai tai padarysime, bet turime tokius tikslus (Lietuvos žinios, 2009 m., sausis).

uagadugu springdamas nuo entuziazmo pristatinėjo naujas laidas ir projektus – va čia arba čia.

Deja, teko karčiai nusivilti. Kanalas vikriai barstė ne tik procentus, bet ir laidas bei perspektyviausius veidus.

O dievulis, kuris šiuo atveju materializavosi griežtu B. Lubio pavidalu, dviejų metų R. Mironui nedavė – pritrūko kelių mėnesių. Kanalas, kuriam buvo atseikėti keli milijonai, tapo ne trečiu, o penktu šalies TV rinkos žaidėju – jį aplenkė dar ir PBK.

Apie Audrių Lelkaitį, pakeitusį BTV vadovo poste Romą Mironą, ko gero, net apskritai nėra prasmės šnekėti, nes, panašu, jis jau iš pat pradžių buvo pasirinktas direktoriumi pereinamajam laikotarpiui.

Pereinamąjį laikotarpį turėjo papuošti sandėris, kuris tikrai būtų jei ne sudrebinęs rinką, tai jau šiai tikrai suteikęs papildomų spalvų – didelio Baltijos televizijos akcijų paketo pardavimas MG Baltic – LNK savininkei. Pastarosios know-how ir perkamoji autorinių teisų galia būtų it už ausų ištempusi BTV iš duobės.

Skaityk  AUDRĖ KUDABIENĖ SU BRAZAUSKU PRALAIMI GAIVENIUI SU BRAZAUSKU

Tačiau Achema pradėjo statyti kelti sąlygas, nepriimtinas LNK savininkams ir derybos, nors ir buvo atsinaujinusios, nutrūko. Subjektyvia uagadugu nuomone, LNK parama ir buvo ta vienintelė galimybė televizijai atsistoti ant kojų.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera – derybų nesėkmė suteikė šansą kitiems TV rinkos veikėjams – Pauliui Kovui ir Liutaurui Elkimavičiui, paradoksalu, ne vienus metus servetėlėse praleidusiems ir į šių šlovingą istoriją ne vieną kūrybingą plytą įmontavusiems.

Alfoje teigiama: BTV akcininkai sutarė dėl tolimesnės televizijos perspektyvos. „Priimti pozityvūs sprendimai, kurie leis bendrovei atsigauti ir pakilti“, – “Alfa.lt” tvirtino vienas akcininkų susirinkimo dalyvis.

Tie pozityvūs sprendimai yra sprendimas dėl investicijų į televiziją. uagadugu žiniomis, priimtas sprendimas dėl 15 milijonų litų investicijos, išdėstytos 2 metų laikotarpiu. Investicija skyla į tris lygias dalis. Penki milijonai – į televizijos techninę bazę, penki – programai, penki – palaikymui.

Tokie pinigai būtų labai dideli kitiems žiniasklaidos verslams – radijui ar internetui. Jie – dideli ir televizijai, bet tai kitai – prieš penkiolika metų. Dabar tiek nacionaliniai transliuotojai išleidžia savo administraciniam palaikymui – aš jau nešneku apie išlaidas programai ar technikai. Dar atidžiau įsispoksojęs rasi, kad beveik pusė tų pinigų yra vienokia ar kitokia skola sau pačiai – t.y. tam, ką televizija turėjo padaryti anksčiau, bet nepadarė. Jos techninė bazė supirkta dar 1995-aisiais ir turėjo būti kapitaliai pakeista dar prieš kokį penkmetį, televizija jau mažiau metafiziškai yra skolinga ir laidų autoriams, kuriems atseikės būtent iš tų penkių, skirtų programai. Todėl šiai liks koks 3.5…

O tai yra mažiau, nei sau leidžia išleisti kokia mažabiudžetė Lietuvos ryto TV.

Gal todėl naujajai televizijos vadovybei, tarsi Leningrado blokados laikais, toje pačioje Alfoje belieka prabilti apie šunų valgymą, o patronuojančiame laikraštyje “Lietuvos žinios” dar ir pafilosofuoti apie patirtis, išburiuojančias iš neįmanomų dalykų: Ko gero, LNK ir TV3 vadovybės senokai nevertina BTV kaip rimtos TV rinkos žaidėjos. “Norite paklausti, ar įmanoma tai pakeisti?.. – išgirdęs repliką šypteli P.Kovas. – Jeigu mūsų kolektyvui tai nepavyks, sužinosiu, kad gyvenime yra neįmanomų dalykų. To dar nėra tekę patirti.”

Dalykų būna įvairių. Komentatorius Egis norėjo objektyvumo BTV atžvilgiu, todėl skubu pildyti jo geidavimą. Tarp buriavimų ir televizijai retsykiais savo brangaus laiko paaukojantis Paulius Kovas it koks prakutęs Šanchajaus kinas yra iš tiesų sukonsumavęs daug didelių ir riebių šunų. Jį drąsiai reiktų vadinti vienu didžiavyrių ir didžiamoterių, kurio pastangomis LNK nesugriuvo, kai 1998-aisiais iš jos iškulniavo beveik visi vadovaujantys darbuotojai ir nemaža dalis kūrybinių. P. Kovui teisėtai priklauso ir dabar jį cituojančio portalo Alfa.lt atsiradimo pasaulyje laurai. Tačiau nebūčiau objektyvus nepažymėjęs, kad jo vadovavimo Laisvam ir nepriklausomam kanalui metais (2000-2007 m.) LNK iš tvirto rinkos lyderio pavirto tvirtai antru kanalu, o dabar jį dažnai mininčio ir, esu daugiau, nei tikras, dar ne kartą minėsiančio alfa.lt pakilimas susijęs ne tik su magiškais gebėjimais, o ir su į jį neproporcingai daug  iniciatyvų – nevykusių, prastai žiūrimų realybės šou ir šiaip smagių eterio laiko pašvaistymų investavusi LNK, ant kurio sprando su P. Kovo palaiminimu alfa ėmė pagreitį.

Skaityk  KOMENTATORIAUS RUBRIKA: N. OŽELYTĖ ATSAKO KRITIKAMS

Su P. Kovu MG Baltic atsisveikino be galo nesentimentaliai – nugrūdo į UAB Dataworld vadovo postą, po mėnesio šios akcijas pardavė partneriams ir išėjo iš verslo.

P. Kovas, tarsi ne tik patyręs buriuotojas, bet ir dviratininkas toliau alfoje kūrybiškai kedena tandeminio sporto problematiką: Su Liutauru esame geras tandemas, ankstesniuose darbuose tiek vienas, tiek kitas esame pasiūlę kažką naujo, tad teigiamų naujienų bus ir BTV. To paties objektyvumo dėlei nėra kaip neužsiminti apie istoriją, kuri iki šiol nėra nutilusi LNK žmonių lūpose, nors jai jau dešimti metai. Tada, giedrą 2002-ųjų balandį, po itin kūrybingo tandemo mynėjų pokalbio Vilniaus Pylimo gatvės LNK kontoroje L. Elkimavičiui teko skubia tvarka katapultuotis iš televizijos. Painiuose LNK koridoriuose iki šiol atvirai ir be užuolankų šnekama, kad pokalbio tema galėjo būti kaip du vandens lašai panaši į tą, dėl kurios kūrybingo išvešėjimo jau TV3 savininkai po šešerių metų, 2008-aisiais L. Elkimavičių lygiai taip netikėtai katapultavo iš kito kanalo – TV3, o darbuotojai sužinojo apie jo atleidimą tik iš pranešimo skelbimų lentoje.

Žiniasklaida minėjo ne tik oficialią atleidimo priežastį – šiurkštų kompanijos politikos pažeidimą, bet ir neoficialią – duoklių reikalavimą už laidų rodymą eteryje.

Dėl dar didesnio objektyvumo pažymėsiu, kad L. Elkimavičiui būnant TV3 Programos direktoriumi TV3 žiūrimumas stipriai šoktelėjo – 2007-aisiais TV3 pasiekė savo naujausiųjų laikų piką ir su 26.6 procento metinės auditorijos tiesiog sutraiškė LNK – 22.0 (duomenys iš TNS)! Primenu, kad LNK su P. Kovu atsibučiavo būtent 2007-aisiais.

Tačiau pastaruosius porą metų plėštą vaidybinių serialų dirvoną vargu ar pavadinsi vaisingu. Su serialu Mano mylimas prieše, kurio kūrybiniu prodiuseriu L. Elkimavičius dirbo, LNK dėl žemų reitingų atsisveikino jau po sezono, o sėkmę LNK atnešė Pavogta laimė, tarp kurios prodiuserių L. Elkimavičiaus pavardės nematyti.

Skaityk  MARKETINGAS: TV3 PAŽEIDINĖJA REKLAMOS ĮSTATYMĄ?

Kaip jau pažymėjo Lietuvos žinios, rinka gana ironiškai žiūri į naujas BTV perspektyvas. Vargu ar P. Kovo nenorai, kad konkurentai žinotų, kuriuo keliu pasuksime, tuos konkurentus bent kiek kaso. LNK ir TV3 tikrai neturės nei laiko, nei noro sekti BTV kelių ir vieškelių vingiavimo – jiems šis kanalas su tokia investicija nėra jokia grėsmė. Šiek tiek baimintis turėtų pagrindo Lietuvos ryto TV, bet ji pasirinkusi formatą, labai sunkiai persiklojantį su kitomis komercinėmis televizijomis – ne ką teišgrauši.

LTV? Kadangi P. Kovas alfoje deklaruoja pozityvą – gal su ja? Nebent… Ši su stropiu nuoseklumu mažina savo žiūrovų kiekį – 2010 metų vidurkis buvo 11.5, o šių – jau 10.4. Tiesa, BTV turi beveik perpus mažiau – 5.3.

1998-aisiais it žolė po lietaus kilusi BTV turėjo serialus su Natalija Oreiro, kurių dėka jos žiūrimumas didėjo kas mėnesį vos ne po procentą – dabar tokių pozityvių fenomenų vargu ar rasi. O ir apie kurių nors dviratininkų perpirkimą, kas tapo 2000-ųjų pavyzdžio LNK reitingų pagrindiniu dyzeliu prie P. Kovo, su tokiais pinigais programai galima tik pasvajoti. Bijau, kad su pasiūlymais teks patiems nusižeminusiai kreiptis, o ne būti jiems atviriems.

uagadugu sirgo ir sirgs už mažus kanalus ir visuomet afišuoja jų menkiausią pakrutėjimą didesniųjų link, nes neįdomu rašyti tik apie dvi televizijas. Rašysiu ir šįkart, kai naujienų bus.

Bet mano prognozė dėl BTV nebus linksma ir optimistiška – manau, kad BTV žiūrimumas geriausiu atveju pakils 1-2 procentais, kanalas vėl turėtų pradėti dusti kitais metais ir jį techniškai nupucuotą nupirks didesni TV rinkos berniukai.

Nebent drastiškai išaugtų reklamos rinka arba tandemo galvose rastųsi genialiai pigių ir žiūrimų programinių idėjų. Geriausia būtų ir viena, ir kita.

Gal… Bet nesitiki.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Personalijos, Rinka, Skaitomiausi, TV istorija
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

30 komentarai:

 1. hmm | 6 birželio, 2011 at 12:12

  alfa.lt pakilimas visiškai niekuo nesusijęs su tuo pradiniu realybes šou. Ten buvo prasta ir galu gale daugiau žalos nei naudos visiems su tuo susijusiems atnešusi idėja. (Nebent gal realybes šou dalyviams kai kuriems buvo tramplinas į karjera).

  alfa.lt kilimą didžiąja dalimi lėmė ir ne jo linksniavimas kai kuriose LNK laidose.

  Ne visi Afrikos šaltinių vertinimai yra teisybė.

  Please wait...
 2. spyris | 6 birželio, 2011 at 12:31

  Na jau, na jau, mielas hmm. Nereikia lia lia.
  Visiškai nesvarbu, kad tas realybės šou buvo nevykęs. Net ir su prastesniais auditorijos rezultatais galima smarkiai padidinti žinomumą. O ypač, kai bumpsėjimo laikotarpis toks, kokio ne visuomet įkanda turėti ir turtingos kompanijos.

  Please wait...
 3. skridus | 6 birželio, 2011 at 12:40

  o iš tiesų: gal yra kokie skaičiukai kaip pasikeitė alfa lankomumas po LNK projekto?
  Juk yra interneto portalų lankomumo stebėtojai. Galėtų atsiliepti ir objektyviai išspręsti šį nuomonių skirtumą.

  Please wait...
 4. hm | 6 birželio, 2011 at 12:42

  Kad gryna teisybe surashyta,ir dar BTV kampiniame kambarelyje budavo labai skanaus vyno…

  Please wait...
 5. nida | 6 birželio, 2011 at 12:49

  tas šou lėmė tik vieno dalyvio – Kurkutės iškilimą, bet ji gal ir be jo būtų karjerą susiveikusi. Šou buvo neregėtai prastas, nematau jokio Kovo nuopelno, jis įvykdė užsakymą, ir tiek. Bet Kovas yra nuovokus vadybininkas, jei tik jis neužsiims pašaliniais darbais ir darbuosis iš peties, gali viskas pajudėti.

  Šiaip teksto analizė įtikinama ir abejonės pagrįstos. Bet aš būčiau linkusi optimistiškiau vertinti perspektyvas. Tiesa, darbuotojai smarkiai išsilakstė, išėjo į LNK Žukauskienė, bet jos užsakomoji laida labai jau kukli ir nekėlė jokių bangų, todėl tas išėjimas liko nepastebėtas. O be profesionalų? Hm…

  Mano jautrią religingą širdį plėšo tai, kad uagadugu žodį Dievas, Dievulis vis rašo iš mažosios raidės. Gal autorių įtikins ir tai, kad toks rašymas ir gramatiškai netaisyklingas?

  Please wait...
 6. vlkf | 6 birželio, 2011 at 13:04

  “Tačiau Achema pradėjo statyti sąlygas”
  mielas, Uagadugu, sąlygos yra keliamos, o ne statomos 🙂

  Please wait...
 7. uagadugu | 6 birželio, 2011 at 13:54

  Ačiū, vlkf, taisausi.

  Please wait...
 8. Arūnas | 6 birželio, 2011 at 13:04

  nida, pagal LKŽ, tiek dievulis, tiek dievas gali būti rašomas ir iš mažosios raidės. Krikščionys jo lietuvių kalboje kol kas nėra monopolizavę, todėl juos galima naudoti kaip bendrinius žodžius bet kuriai dievybei apibūdinti. 🙂

  Please wait...
 9. hmm | 6 birželio, 2011 at 13:05

  spyris, siūlau pasinaudoti geru skridus minčių pavyzdžiu. Pažiūrėk skaičiukus, tada vertink.

  Please wait...
 10. nida | 6 birželio, 2011 at 13:11

  ot ir ne. Dievybė, dievai ir panašū vediniai rašomi iš mažosios. O Dievas, Dievulis, Dievulėliau tu mano – iš didžiosios. Taip yra ir kitose pasaulio kalbose – anglų, prancūzų, vokiečių ir kitose, kai turimas galvoje Sukūrėjas. Čia sovietų laikais buvo liepta rašyti iš mažosios, taip nemažai kam ir nemažai kur liko

  Please wait...
 11. uagadugu | 6 birželio, 2011 at 13:53

  Nida, štai tik ką atsiverčiau LDKŽ ir čia leidžia vartoti Dievą ir dievą.

  Please wait...
 12. spyris | 6 birželio, 2011 at 13:14

  Neturiu galimybės pasižiūrėti. Atvirai sakau, kad replikavau remdamasis bendra komercinės komunikacijos logika.
  Bet pats rašai taip, tarsi jau esi pasižiūrėjęs 🙂
  Taigi, arba pasidalink turima informacija, arba savo raginimą prisitaikyk sau.

  Please wait...
 13. uagadugu | 6 birželio, 2011 at 14:02

  Skridus, mielai atsakyčiau į paties klausimą gal yra kokie skaičiukai kaip pasikeitė alfa lankomumas po LNK projekto?, tačiau jis yra klaidingai suformuluotas – nuo jo alfa prasidėjo, o ne pasikeitė.

  Please wait...
 14. Arūnas | 6 birželio, 2011 at 14:47

  nida, labai gerbiu tamstos religinius įsitikinimus. Bet reikėtų juos suderinti su lietuvių kalbos taisyklėmis. Kaip jau minėjau, tas žodis nėra monopolizuotas. Kai kalbama apie konkrečią vienos ar kitos religijos pagrindinę dievybę, rašoma Dievas. Kai kalba tiesiog apie kažkiokią neišskirtinę dievybę, rašoma dievas. p. Lubys, kiek suprantu, kol kas jokioj religijoj nėra paskelbas vyriausia dievybe, tad ir didžiosios nenusipelnė. Tas pats galioja ir anglų kalboje – žr. bet kurį padoresnį žodyną. Lietuvoje gal netgi labiau daroma prielaida, kad kalbama apie konkretų krikščionių Dieva, kai rašomą iš didžiosios. kKitų religijų pagrindinių dievų tik vardai rašomi iš didžiosios: “musulmonų dievas Alachas”, “senovės graikų dievas Dzeusas”, “pagonių dievas Perkūnas” , bet “krikščionių Dievas”.

  Please wait...
 15. hmm | 6 birželio, 2011 at 14:49

  Brangus spyris, o kam Jums šie duomenis (beje, viešai ir nemokamai prieinami internete)?

  Juk Jūs kategoriškas ir neabejotinas išvadas mokate daryti jais neapsisunkindamas nei duomenimis, nei bent minimaliomis žiniomis apie konkrečią situaciją – remdamasis vien savo išmąstymais.

  Tai tęskite taip ir toliau…

  Please wait...
 16. Artūras | 6 birželio, 2011 at 15:31

  Aš ir vėl noriu pataisyti uagadugu klaidas.
  Labai dažnai uagadugu deda kablelius prieš „nei“ ir „negu“. Tačiau ne visada jų reikia. Kai yra palyginama, kablelio nereikia. O kai yra vartojama su veiksmažodžiu ar jo forma, kablelio reikia. Pvz., daugiau, nei galėjo tikėtis; daugiau nei 5 procentai.
  Kita klaida – kai norima pasakyti didumą, vartojama dvigubai, o mažumą – perpus. O uagadugu šiame straipsnyje rašė „dvigubai mažiau“.
  Be to, kablelis prieš „bei“ nededamas. Taip pat prieš „ir“, „ar“ ir kitus jungtukus.
  O serialas „Mano mylimas prieše“ buvo rodomas du sezonus, o ne vieną.
  Šiam kartui tiek klaidų. Noriu pabrėžti, kad aš padedu geranoriškai, o ne mokau lietuvių kalbos.

  Please wait...
 17. uagadugu | 6 birželio, 2011 at 16:13

  Artūrai, ačiū už nurodytas klaidas, polinkį į gramatiškąjį purizmą ir pabrėžtąjį geranoriškumą. Beje, kartais kablelis dedamas ir prieš bei, ir prieš ir, ir prieš ar. O Mano mylimas prieše formaliai iš tiesų buvo išdėstytas per du sezonus, bet jis nei pirmam sezone neprasidėjo nuo pradžios, nei antrojo pabaigoje pasibaigė.

  Please wait...
 18. sale | 6 birželio, 2011 at 21:01

  puikus tekstas. Ačiū, uagadugu. Linkėdama visokeriopos sėkmės BTV – lieku skeptiška. Manau, kad ir kovui (ar galima rašyt jo pavardę iš mažosios? :-)) neįmanomi dalykai pasirodys visai čia pat – būtų gerai, kad tik kas nors jam juos primintų, kai uodegą paspaudęs maus į krūmus… ar meldus… ar kur ten burės nuneš.

  Please wait...
 19. Ingis | 6 birželio, 2011 at 22:40

  Artūras kodo.net16.net —> Jei “postus” skaitai dėl klaidų, jei randi klaidų, tai gal gali asmeniškai uagadugu apie tariamas klaidas rašyti? Gerai jisai rašo, čia INETAS, kam tas purizmas (tariamas, beje), leisk ramiai skaityti komentarus.

  Please wait...
 20. Artūras | 6 birželio, 2011 at 23:47

  Aš skaitau dėl to, kad man įdomu. Tačiau negaliu nepastebėti klaidų. Man maloniau skaityti tekstus, kai klaidų nėra.

  Please wait...
 21. retc | 7 birželio, 2011 at 01:53

  BTV smukimo priežastis paprasta ir aiški – tai Trąšislovo neišmanymas ir gobšumas.

  Šis žaidimas be galo tęsis ir toliau – televizijai gailima pinigų, nes manoma, kad ji gali užsidirbti pati. Televizija nukrenta į duobę, tada Trąšislovas mąsto, kad ją reikia kelti – be to apsireiškia eiliniai kėlėjai ir gauna pinigų tiek, kad išliptų iš duobės. Televizija pavažiuoja dar giliau į duobę, senesni kėljai išmetami. Apsireiškia nauji kėlėjai, vėl gauna pinigų, vėl į duobę. Ir t.t.t.t.t o parduoti tai gaila, nes jau kumštis sugniaužtas.. taip ir vyksta ta beviltiška komedija..

  Please wait...
 22. Dar | 7 birželio, 2011 at 03:24

  Man irgi norėtųsi tikėti kanalo pakilimu, ar bent kelerių metų senumo reitingų susigrąžinimų. Deja, toks vadovų keitimas tekelia erzelį. Achema nemoka tvarkyti sir valdyti savo įmonių. Achemos žiniasklaidai trūksta skaidrumo, žmogiškumo ir tęstinumo. Taip pat neturima strategijos ir vizijos. Pavyzdžiui, Lelkaičiui vadovajant BTV reitingai pirmąkart stabilizavosi ir nustojo smukti (nors ne kaži kiek jis ten padarė: gal poros nevykusių laidų atsisakė, paleido Nerealias namų šeimininkes ir daugiau savireklamos), o j

  Please wait...
 23. Šypsena | 7 birželio, 2011 at 12:17

  Pašalinta (uagadugu)

  Please wait...
 24. Senolis | 7 birželio, 2011 at 15:56

  O jai yra taip: 50% Achema ir 50% MG ? x milijonų programai ir x technikai?

  Please wait...
 25. uagadugu | 7 birželio, 2011 at 16:23

  Nėra ten MG, Senoli.

  Please wait...
 26. Šypsena | 7 birželio, 2011 at 15:57

  Dabar tai supratau… Atsiprašau, kad klydau… esu kvailys… bet ugadugu – tai TNS projektas, jis gauna stabilią algą… Taip tiesiog reikia. Ir vėl mane ištrins…. Ištrins vėl…

  Please wait...
 27. uagadugu | 7 birželio, 2011 at 16:28

  Esate dar ir idiotas, bet netrinu, nes būti TNS projektu nebūtų įžeidimas. O teiginiu, kad aš iš ko nors gaunu pinigus už rašymą, mane tikrai užknisote, todėl Jūsų komentarų uagadugu nebus.

  Please wait...
 28. Ingis | 7 birželio, 2011 at 16:41

  Šypsenai pasiutusi lapė įkando.

  Please wait...
 29. swed | 10 birželio, 2011 at 12:26

  negyvybinga visa ta achemgrupė. svarbiausia einant ten išsiderėti gerą atlyginimą, nes paskui nebus gaila, kai bosui supsichavus ar kam nors iš jo dvaro pradėjus intrigas po metų teks išeiti.

  Please wait...
 30. zorge | 14 birželio, 2011 at 16:59

  Sypsenos pasalinimas- blogas zenklas.
  Maniau uagadugu’as atviras bet kokiem komentaram.
  Niu, bet kieno blogas tas ir komentarus valdo 🙂

  Please wait...

Palikite komentarą