Esu . Nuo 1986 metų dirbu televizijose – nuo visuomeninio transliuotojo LRT iki komercinių , , “Lietuvos ryto” TV ar jau neegzistuojančiose, tokiose, kaip . Savo profesine specializacija pavadinčiau TV programos vadybą, nors plataus profilio žiniasklaidos eksperto etiketė ant manęs taip pat gali būti kabinama. Kam įdomu, ieškokite informacijos savo naršyklių paieškos laukelyje įvedę mano pavardę, kiek tiksliau į mano CV gilinasi “Vikipedija”, žr. čia, nors šioje interneto enciklopedijoje ne visi faktai yra iki galo preciziški.

Apie “uagadugu” svetainę galite pasiskaityti įraše “Kas yra “uagadugu”?” – žr. čia. O šiame puslapyje norėčiau patikslinti tinklaraščio genezę. Esu apie ją girdėjęs įvairių gandų, todėl informacija iš pirmųjų lūpų, manyčiau, būtų įdomi visiems interesantams. “uagadugu” buvo sugalvotas, kaip būdas patikrinti savo vertę – t.y. kiek mano žinių bagažas profesinėje (ir ne tik) srityje gali būti patrauklus kitiems. Juo labiau, kad atėjo laikas supratimui apie tai, jog nepažinto yra daug daugiau, nei pažinto su visu tai lydinčiu skepsiu apie save. Nemanau esąs originalus šiuose pojūčiuose ir kaip kiti bandžiau susivokti in se, o vienu tokių būdų tapo šis tinklaraštis. Tose mano paminėtose televizijose esu dirbęs įvairiose pareigybėse – nuo sandėlininko iki generalinio direktoriaus, mano žinomumas TV sluoksniuose yra didelis, todėl nusprendžiau save patikrinti nuo nulio – t.y. ne savo pavarde, o Aliaus Neimanto pseudonimu. Eksperimento esmė buvo atsakyti į klausimą, ar visiškai nežinomas žmogus su mano žinių bagažu ir patyrimu gali pretenduoti į dėmesį? Kadangi Aliaus Neimanto žinomumas ir įdirbis buvo lygus nuliui, reiškia, kad šiame eksperimente svėrė mano žinios, o ne stereotipai. O to man ir reikėjo.

Skeptikai sako, kad “uagadugu” pseudonimiškumas buvo Aivaro Prancūzevičiaus įrankis keršijimui sau nepalankiems žmonės. Žinau, kad jų neįtikinsiu priešingai, bet visgi pasiūlysiu pasirausti turtinguose tinklaraščio archyvuose ir juose rasti tokių TV stočių ir personalijų , kuriems nebuvo įkandęs. Sakysite, kad vieniems daugiau kliuvo, o kitiems – ne? Taip, tas, ko gero, tiesa, tik patikslinsiu, kad Alius Neimantas nebuvo mašina, kurianti temas iš dangaus – televizinėje padangėje verda gyvenimas ir autorius tiesiog komentavo įvykius. Apie ką tų įvykių buvo daugiausia, apie tuos ir įrašų buvo daugiau. Ir atvirkščiai.

Dar daugiau – Alius Neimantas nesidrovėdamas kaldavo prie sienos artimus Aivaro Prancūzevičiaus draugus ir sugadino pastarajam santykius su daugybe žmonių. Šie procesai, tarp kitko, neatsukami atgal…

Beje, kiekvienam savo mažesniame ar didesniame burbule žinomam žmogui patarčiau panašiu būdu pasitikrinti – tiesiog įkurti blogą, ar socialinių tinklų paskyrą ne savo vardu ir taip “pasisverti”. Žinokit, labai verta. Nes, kai pirmas įrašas sulaukia lygiai 5 skaitytojų, pasijunti tarsi nuogas gatvėje, o po to kažkaip turi suktis, kad rastum sermėgą. Patiri intelektą dirginantį iššūkį.

Paraleliai atsitiko kitas įdomus patyrimas – artimas kontaktas su IT terpe, kuri anksčiau buvo visiškai svetima. Tinklaraštį rašau visiškai savarankiškai – todėl jo techninis administravimas, vaizdinis apiforminimas, puslapiai, įskiepiai, valdikliai ir kiti reikalai tapo dalyku, į kurį reikėjo rimtai įnikti. Pačioje pradžioje su dizainu ir atsistoti ant teisingų techninių vėžių padėjo Darius Matuliauskas, tačiau vėliau dariau viską savarankiškai. Ir čia, patikėkite, yra ką veikti. Teko įnikti į tokias savokas, kaip SEO, WordPress, CMS, XML, SSL ir kitką, kas anksčiau skambėjo, kaip paukščių kalba. Tiesiog gauni dar vieną įdomų išsilavinimą, plečiasi akiratis.

2 komentarai:

  1. Vaclovas | 26 gruodžio, 2010 at 13:05

    As norejau paziureti Ingos Valinskienes koncertu.Kazkaip neradau.Gal su jusu pagalba man pavyktu.Man ir mano neigaliai kaimynei tai patiko.Dekui.

    Please wait...
  2. uagadugu | 26 gruodžio, 2010 at 21:21

    Vaclovai, bijau, kad dėl Valinskienės tai nesu toks galingas. Siūlyčiau panaršyti internete – gal yra kur patalpinta, arba kreipkitės tiesiai į LNK. Sėkmės.

    Please wait...

Palikite komentarą