AR ALGORITMAI YRA KALČIAUSI?

(Last Updated On: 2023-01-10)

Negaliu pakęsti sąmokslo teorijų ir jas skleidžiančių, tačiau pats vieną dabar galimai ir ištransliuosiu sofos eksperto lygiu. Kaip ir dera rimtam sofos ekspertui, vartosiu ezopinę kalbą ir nieko tiksliai neįvardinsiu.

Prieš kelias dienas žiūrėjau vaizdo įrašą populiariausioje pasaulio vaizdo įrašų platformoje. Prieš jam pasileidžiant platforma sugeneruoja vieną ar kelis reklamos klipus, kuriuos talpina savo nuožiūra. Vienas jų buvo politinis-užsakomasis, o užsakovas buvo Prigožino kanalas (apie tai bylojo užrašas). Buvo rodomas sentimentalus rusiškas vaizdelis, muzikėlė a la katiuša, o kairiajame viršutiniame kampe bolavo Putino virėju vadinamo J. Prigožino su solidžiu švarku ir kaklaraiščiu vaizdelis. Tiesą sakant, buvau tiek nustebintas, kad turinio tiksliau neįsiminiau, bet bendra tonacija buvo kažko panašaus, ką politikai telikuose perka prieš rinkimus. Na, toks nacijos vienytojas. Buvau nustebintas ne paties klipo, o to, kad platforma jį patalpino savo reklamos blokelyje (kai platforma talpina reklamą savo blokelyje, ji duoda galimybę jį nutraukti, arba skaičiuoja sekundes dešiniajame apatiniame kampe). Už tokį talpinimą paprastai mokami pinigai. Nebent atsiskaitoma kitomis paslaugomis. Nebent klipo turinys transliuotojui yra simpatiškas.

Taigi, vadinkime viską savo vardais – populiariausia pasaulyje socialinė vaizdo įrašų platforma galimai ima pinigus iš rusų banditų, su sadistišku malonumu užmušinėjančių žmones kūjo pagalba. Tiesa, tai buvo vienintelis kartas. Gal praslydo per klaidą, bet mačiau savo akimis, o demencijos man kol kas nediagnozavo.

Dabar girdžiu diskusijas dėl pačios populiariausios pasaulyje socialinės tekstinių įrašų platformos “Facebook” algoritmų netobulumo, antirusiškų įrašų blokavimo ir prokremliškų neblokavimo. Atvyks į Lietuvą kažkokios komisijos. Be abejo, pagirtina kalbėtis ir bendrauti.

Bet ar dėl visko kalti algoritmai?

Please wait...
Kategorijos:  Politika, Reklamos kuriozai, Rinka, Technologijos
Tags: , , , ,

Palikite komentarą