VELYKOS PER TV: PILDANT TUŠTUMĄ

(Last Updated On: 2020-04-19)

Parašęs apie šventinę TV programą beveik visuomet susilaukiu kokio nors niurzgos komentaro, kad niekas to televizoriaus nežiūrės. Nesutinku. Gyvename be galo susvetimėjusioje visuomenėje, bendraujame tik su vienu kitu gimine, kolega ar draugu. Nepažįstame kaimynų, nesisveikiname su tais, kurie mūsų neturėtų pažinti ar prisiminti.

Nors gal prisimena ar pažįsta.

Mums atrodo, kad nesisveikiname iš kuklumo. Kuklumas mus paverčia nematomais. Tokiais save laikome net ir nepagalvodami, kad kiti mus pažįsta ir prisimena. Nepaisant to mūsų galvojimo, kad esame kukliai nematomi.

Bet nesisveikiname. Negi sveikinsies su tuo, kas tavęs neturėtų atsiminti. Nes nemato nematomo.

Tie, su kuriais nepasisveikinome, mano, kad esame be galo arogantiški. Nepaisant to, kad jie irgi nepasisveikino. Nes irgi mano, jog yra nematomi.

Kvaila. Bet tokie esame.

Tipiški savęs graužikai.

Save iš visur evakuojantys lietuviai…

O apie ką mes čia? A… Apie velykinę programą. Rašydamas, jog nesutinku, kad niekas to televizoriaus nežiūrės ir turiu omeny, kad televizorius bei vis labiau progresuojantis internetas ir užpildo tą mielą lietuvišką tuštumą.

Taigi ir pasižiūrėkim, kuo. Filmai, filmai, filmai. O tarp jų dar kažkas, apie ką ir parašysime.

Pirma šventinės programos diena. LTV. 10.30 – 16.00. Penkios su puse valandos religinės programos per LTV. Velykinis rekordas. Ilgesnė buvo tik visiems laikams absoliučiu pasiekimu tapusi LTV transliacija popiežiaus Jono Pauliaus 2-ojo mirties proga. Tada transliacija tęsėsi, berods, visą savaitę.

Dabar niekas nemirė. Kas nors pasakys, kad blogas humoras. Negi LRT šventą dvasingumą turėtų demonstruoti tik popiežiaus mirties proga?

Gal ir ne tik. Bet ko nepagalvosi žinodamas, jog po mėnesiuko Seime subręs balsavimas dėl LRT įstatymo pataisų, kurios, nepriklausomai nuo savo kokybės ir rezultatų, atliktų vieną darbą, kurį geru ar blogu pavadintų tik istorija – išverstų iš balno dabartinę LRT tarybą, o su ja kartu ir administraciją. Pagrindiniai balsuotojai už šį įstatymą turėtų būti Tėvynės Sąjunga-Krikščionys demokratai. Bet ar pakils tikram krikščioniui ranka balsuoti už įstatymą, kuris verstų iš valdžios žmones, išplėtusius šventų mišių transliacijų kiekį iki 16 per metus, o velykinį sekmadienį parodančius net 330 minučių nenutrūkstamos dievobaimingos programos? Versti tikrus ir niekuo nenusidėjusius katalikus Audrių Siaurusevičių ir Rimvydą Paleckį? Iš kurių pirmasis tą nelemtą skydinės rudenį spėjo pabuvoti ne tik tame mažame kambarėlyje, bet, kaip, matyt, išskirtinės kokybės katalikas, net ir pas patį Šventą Tėvą. Kur gali patekti tikrai ne visi labai dievobaimingi katalikai.

Skaityk  LNK PRIEŠ TV3: DVI REITINGŲ TIESOS

Gerai, juokus į šalį. uagadugu iš tiesų pyksta ne dėl konjunktūros, o dėl to, kaip netalentingai ji atliekama. Iš tų 330 minučių šimtas penkiasdešimt yra trejetas ne kartą rodytų, nuzulintų dokumentinių filmų, kurie, matyt, ir patys be galo nustebo atsiradę šventiškame tinklelyje. Du iš jų – autoriaus Daliaus Ramanausko, yra mėgėjiški darbai, kuriuos dokumentika pavadinti galima tik su dideliu pritempimu. Juos tiktų rodyti kur nors programos paraštėse per daug neafišuojant. Kaip duoklę misijai. Bet per Velykas? Šalia popiežiaus sveikinimo Urbi et orbi? Nesusipratimas.

Kodėl taip širstame? Todėl, kad patys per Velykas kartais pasižiūrime įstabių reginių, kurių, netikime, jog LTV per savo visagelbstintį EBU negali gauti.

Sekmadienio reitinginė intriga –  ar pavyks TV3 kanalui įsikabinti į padurkus LNK 2 minutėms šlovės su lietuviškos muzikinės pasakos Dvylika brolių juodvarniais lakstančių premjera. TV3 žodžiais, per šimtas specialiais kostiumais pasipuošusių žymių atlikėjų lietuvių liaudies pasaką pavers ypatingu miuziklu. Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Česlovas Gabalis, „Studentės“, Paulius, „Mokinukės“, „Fuego“, „O lia lia vaikai“ ir kiti dainininkai sekmadienio vakarą, karaliaus rūmų juokdario lūpomis papasakos istoriją, kurią anūkams vis dar seka močiutės ir seneliai.Šios lietuvių liaudies pasakos muzikine ekranizacija nuo pernai birželio mėnesio rūpinasi dainininkė ir muzikos prodiuserė Laima Lapkauskaitė.

Dvylika brolių juodvarniais lakstančių

Dvylika brolių juodvarniais lakstančių © TV3

Nesitikime, kad Lietuvą savo nusirengimu neišvengiamai ketinantis pradžiuginti  darnus Studenčių ansamblis atliks šitą numerį būtent per Velykas, bet žiūrovams gali būti įdomu.

Originaliai Velykas švenčia BTV ir Lietuvos ryto TV. Pirmoji su Rimo Bružo dokumentiniu filmu 1863-1864 metų sukilimas, o antroji su Lietuvos futbolo A lygos rungtynėmis tarp Marijampolės Sūduvos ir Vilniaus Žalgirio.

Pirmadienį LTV jau pasileidžia nuo virvės. Todėl programoje išvysime Juokį. Laidą be stabdžių, kur humoras ganosi tarp Žemaitės ir profkių Lietuvos.

Skaityk  "24 VALANDOS": PIRMASIS LNK PROGRAMOS PERMAIŠYMAS ŠĮ SEZONĄ

Komercinių televizijų varžybų arenoje matysime TV3 triumfą. Kanalas rodys Vaikų balsą 2010. Apdovanojimų ceremoniją, kur vaikai apdovanoja jiems simpatiškiausius suaugusius. Kurie, kaip rodo ankstesnių ceremonijų praktika, bene visuomet galėtų būti renkami ir erotiškiausių ceremonijoje. Šįkart nenustebčiau išvydęs apdovanotas Olialia pupytes. Arba kokias visada nauju ir be galo netikėtai nuogu įvaizdžiu stebinančias Yvas. Arba jau aukščiau minėtas premjerai FHM žurnale, o po to visur ir visada pasirengusias nusirengti Studentes.

Tuo tarpu LNK vėl panirs į horoskopinį, daug mažesnio biudžeto reginį Kai švenčia Avinai.

TV rinkoje tik trys kanalai – LTV, TV3 ir LNK bando švęsti kartu su Lietuva. Kaip moka, gali ar sugeba.

Kiti negali.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Personalijos, Rinka, Skaitomiausi
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 komentarai:

 1. Corot | 4 balandžio, 2010 at 01:27

  Prie krikščioniškosios LTV rekordo dar galima prikabinti ir šio vakaro velyknakčio mišių transliaciją iš Katedros…

  Please wait...
 2. Justinas | 4 balandžio, 2010 at 22:20

  Tai labai šaunu, kad lietuviškas futbolas sugrįžo į ekranus. Dedu didelį pliusą Lietuvos ryto televizijai. Skaitau šį tinklaraštį nuo pat jo atsiradimo ir man to pakanka, kad gaudyčiausi Lietuvos TV padangėje. Jau labai seniai nebuvau įsijungęs TV3 ir LNK, pasirodo nedaug praradau.

  Please wait...
 3. Fishas | 6 balandžio, 2010 at 11:25

  As irgi tikejausi, kad Vaiku Balsas sluos LNK reitingus, bet nesitikejau, kad taip kukliai…

  Kakadu laimejo pries Vaiku balsa, o Avinai (cia koncertas) pralaimejo turbut tik del nevykusiu laiku pasirinktu isejimu i reklama. Net filmas “Poseidonas” pasigalynejo su tokiu renginiu.

  Sakyciau, kad LNK su savo gerokai mazesnio biudzeto pirmadieniniu tinkleliu turejo stipriai suerzint TV3 finansininkus 🙂

  Please wait...
 4. VELYKOS: ŠVENTASIS TĖVAS GANĖ 4 AVIS IŠ 100 GALIMŲ - uagadugu - uagadugu

Palikite komentarą