2009-2010 METŲ TV SEZONO REITINGAI: SAUSIS-VASARIS

(Koreguota: 2020-04-11)

uagadugu tęsia savo tradiciją analizuoti auditorijos simpatijų pokyčius. Televizijos siekia žiūrovų dėmesio, kurį su vienokia ar kitokia sėkme galima išmatuoti. Primenu, kad uagadugu remiasi baze, kurią ruošia SIC Gallup, o naudojasi visos Lietuvos televizijos, išskyrus daugumą lokalinių ir reklamos agentūros, dirbančios su didesniais klientais. Štai skaičiai:

TV stotis

2010 m.  sausio mėn. žiūrimumas(%)

2010 m. vasario  mėn. žiūrimumas(%) Pokytis (sausis-vasaris)
21.3 21.7 0.4

 

23.4 23.2 0.2

 

12.5 11.3

 

1.2

 

7.6 7.2 0.4

 

Primenu, kad sausio mėnuo buvo tarsi pereinamasis laikotarpis tarp pirmos ir antros sezono dalies. Daug prieš sezoną garsiai pristatytų projektų krito reitingų mūšio lauke, TV3 dar kartą modifikavo šiokiadienių tinklelį, o LNK ėmėsi iniciatyvos savaitgalį.

Vasaris parodė, kad ir vienai, ir kitai didžiajai televizijai užmačios pavyko  – TV3 tapo ryškia šiokiadienių lydere, o LNK – savaitgalių. TV3 sėkmingai į tinklelį sėkmingai įvedė dvi naujas muilo operas – Nekviestos meilės tęsinį Amžinus jausmus ir Svetimus. Dėl to ji šiokiadieniais įgavo pranašumą, kuris siekia apie 6-8 procentus auditorijos dalies.

Savo ruožtu LNK gudriu aperkotu stuktelėjo į pasmakrį TV3 kanalui šeštadienį ir sekmadienį. Pasisavinusi TV3 Lietuvos talentų šlovės kvapą su 2 minutėmis šlovės, ši dar ir laimi šeštadienio vakarą su Žvaigždžių duetais prieš Chorų karus. Pastarieji, nors ir renkantys kiek kokybiškesnę auditoriją, vis dėl to geru trečdaliu pralaimi negudriai LNK laidai. TV3 desperaciją parodė nepavykęs bandymas perimti iniciatyvą paankstinus Chorų karų pradžią. LNK sureagavo žaibiškai ir pasiankstino dar labiau. Ta proga dainavimo mėgėjai turi galimybę praleisti prie televizoriaus pusvalandį ilgiau, o dvi TV3 ir LNK šeštadienio laidos pralenkė jau netgi ir itališkus išmatavimus – keturios valandos prie televizoriaus reikalauja neeilinės sėdynės.

Sudėję visus šituos procesus matome bendrą skaičių, pratęsiantį tendencijas, išryškėjusias dar sausį – nedidelę pusantro procento TV3 persvarą, kuri, panašu, šio kanalo netenkina. Todėl TV3 be gailesčio kneckina “3 butą”, Myliu LT, jos eteryje baigiasi . Kanalas šiuo metu fokusuoja savo dėmesį link savaitgalių stiprinimo, bet realius šių pastangų rezultatus išvysime tik balandį.

LNK atsakė Mano mylimu priešu, turinčiu sustiprinti šiokiadienių tinklelį, savo gerai dirbančias laidas drėbtelėjo ant Svetimų ir pasiuntė į amžiną poilsį dar kelias šio sezono laidas, šį žingsnį kai kur pavadinusi seniai suplanuotu gudriu ėjimu. Hm, įdomu, o jeigu laidos būtų nusisekusios… Šių pakeitimų rezultatus aptarsime vėliau.

LTV žiūrėjimas vasarį nukrito 1.2 procento – dešimtadaliu. Tai atsitiko nepaisant natūralių pranašumų, šiai TV stočiai suteikiamų priklausymo Europos transliuotojų sąjungai (), kuri asocijuotu būdu turi galimybę įsigyti Olimpiados transliavimo teises, o taip pat dalina savo nariams bene žinomiausią savo prekės ženklą – Euroviziją (tiesa, ne už dyka).  Būtų galima galvoti, kad tie du neeiliniai renginiai sutrikdė tinklelio darną ir todėl jis užbuksavo, bet tai nebus tiesa.

Nuo metų pradžios įsigalioję tinklelio pakeitimai nebuvo sėkmingi – LTV žiūrėjimo kreivė nepaliaujamai krinta, nors kartais per šventes ir krusteli aukštyn.

Ir apie Olimpiados transliavimą, ir apie “Euroviziją” uagadugu ne kartą rašė – galite perversti archyvus, jei domina mūsų nuomonė – nesikartosime. Sumuoju – kai pats netiki tuo, ką darai, dirbi be įsitikinimo, išmonės, nieko iš to gero nebus. Kad netikima, mums aiškiai parodė Olimpiados teisių, o dabar dar ir Pasaulio futbolo čempionato sublicencijavimas.

uagadugu neabejoja veiksmų teisėtumu – mes tiesiog netikime vadovybės noru tarnauti žiūrovui. Išlikti savo postuose – taip, šituo tikime. Bet kitkuo…

Juk neužtenka deklaratyviai vadintis Nacionaliniu transliuotoju transliuojančiu misiją – reikia transliuoti, kad žiūrėtų tie, kuriems transliuojama. Tada ir atsitiks misija. Kaip netikėtai atsitiko kovo 11.

Sėdėjau dabar gerą pusvalandį ir galvojau, ką parašyti apie BTV. Nėra ką. Televizijos imitavimas.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Rinka
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

12 komentarų:

 1. Mykolas | 24 kovo, 2010 at 00:13

  “Pastarieji, nors ir renkantys kiek kokybiškesnę auditoriją, vis dėl to geru trečdaliu pralaimi negudriai LNK laidai.” Kokybiška auditorija…? 🙂 Čia pagal išsilavinimą? Ar kokį kitą kriterijų…?

  Please wait...
 2. uagadugu | 24 kovo, 2010 at 00:29

  “Kokybiškesnė auditorija” yra komercinių televizijų štampas, jų sinonimikoje paprastai reiškiantis kryptingumą į amžiaus grupę, kuri laikoma perspektyvesne pritraukti didesnes reklamos pajamas. Tai amžiaus grupė iki 35 metų.

  Please wait...
 3. Corot | 24 kovo, 2010 at 03:59

  Man labiausiai patiko dalis apie BTV.

  Please wait...
 4. informuotasis | 24 kovo, 2010 at 11:20

  Uagadugu padarė keletą klaidų :

  1.Amžini jausmai – visiškai neatlaiko Kadadu konkurencijos. Todėl šio serialo rodymo tikrai negali pavadinti sėkmingu.

  2. LNK “Mano mylimas priešas” eteryje pasirodė tik kovo 1 dieną, tad neturėjo jokios įtakos vasario reitingams.

  Please wait...
 5. Ingis | 24 kovo, 2010 at 11:24

  informuotasis:

  Teisingai, kalba eina apie vasarį, o ne kovą. Vasario mėnesį:

  “Amžini jausmai”-14,3

  “Kakadu” – 13,9

  Tai kur čia “visiškai neatlaiko Kakadu konkurencijos”? Disponuoji ne ta informacija.

  Please wait...
 6. Ingis | 24 kovo, 2010 at 11:30

  Smulkmena, bet… MMP pasirodė ne kovo 1 d., o vasario 28 d.

  Please wait...
 7. informuotasis | 24 kovo, 2010 at 13:23

  to INGIS : Vasario 28 d. buvo sekmadienis, tad MMP tą dieną pasirodyti negalėjo.

  Please wait...
 8. Alius | 24 kovo, 2010 at 13:38

  Informuotajam dėl MMP “klaidos”: šiaip jau ne vaistinė esam – prieš tai pastraipoje apie “Chorų karų” pabaigą irgi rašom, nors jie ne vasarį dingsta.

  Išvengti MMP paminėjimo nebuvo kaip, bet gilinimąsi nukeliu į kovą, pastraipos apie MMP pabaigoje rašydamas: “Šių pakeitimų rezultatus aptarsime vėliau.”.

  Please wait...
 9. Ingis | 24 kovo, 2010 at 13:55

  ->Informuotasis

  teisingai. Vadinasi, mane suklaidino “www.obuolys.lt” – ten tokia yra premjeros data pažymėta.

  Please wait...
 10. spyris | 24 kovo, 2010 at 16:32

  Aš taip pat neabejoju LRT veiksmų teisėtumu dėl sublicencijavimo. Bet kai kanalui, kuriam sublicencijuojama netaikomi transliavimo laiko apribojimai (t.y. sąlyga transliuoti ne anksčiau kaip praėjus xx min. po tiesioginės transliacijos), kyla abejonės dėl ekonominės/finansinės naudos. O aptariamu atveju yra dar blogiau: buvo rungčių, kurias Sport1 transliavo tiesiogiai, o LTV – vaizdo įrašą vėliau! Tuomet ir nebestebina, kad, palyginę dviejų savaičių laikotarpį sausio pabaigoje su dviejų savaičių laikotarpiu per Olimpiadą, matome, kad LTV share’as smuko 7%, o Sport1 – išaugo 56% (LTV2 išaugo 72%).

  Please wait...
 11. uagadugu | 25 kovo, 2010 at 13:21

  Komercinėje televizijoje toks “ūkininkavimas” būtų pavadintas neūkišku, o čia nebent kas koridoriuose pakikeno sau į kumštį ir tiek.

  Please wait...
 12. spyris | 25 kovo, 2010 at 15:26

  Komercinėje televizijoje plačiau žiūrima…

  Please wait...

Palikite komentarą