RŪTA JANUTIENĖ: AR BUS TV3 KANALE KITĄ SEZONĄ?

(Last Updated On: 2019-07-29)
Rūta Janutienė

Rūta Janutienė. Laida “Kodėl?”© TV3

 

Prieš savaitę įvyko šioks toks televizinis įvykis.

Nuo gruodžio 6 dienos, po dvidešimt šešis raundus besitęsusios LNK Rūtos persvaros prieš TV3 Rūtą, kovo 14 dieną Rūtos Janutienės laida pagaliau laimėjo reitingų mūšį prieš Rūtos Mikelkevičiūtės projektą.

Jau senokai apie tai nerašiau, todėl priminsiu situaciją. TV3 Rūta talžosi su LNK Rūta dviejuose frontuose – pirmadienį su pokalbių laida Kodėl! prieš bulvariškai publicistinį Nuo… Iki…, o ketvirtadienį su Paskutine instancija, atkeliavusia į TV3 iš LNK, prieš Valandą su Rūta.

Nuo sausio 25 dienos, kuria pažymėtas uagadugu įrašas pavadinimu Rūtų karas: LNK Rūta laimi 14 raundą iš eilės, praslinko jau du mėnesiai. Per tiek laiko atsitiko bent jau pora svarbių Rūtai Janutienei įvykių – ji išėjo iš po prodiuserio Kristupo Krivicko sparno ir nedirba su viena Paskutinės instancijos sėkmės kalvių, ekstremaliąja reportere Rasa Kalinauskaite.

TV3 Rūtos laidos dabar gaminamos po VšĮ Nataiva prekiniu ženklu, o ne K. Krivicko TV Pro Media ir, nors pastarasis viešumoje teigė, jog jo firmai R. Janutienės laidos buvo tik administracinės priežiūros objektas, bet bent jau pirmosiose sezono Kodėl? laidos titruose K. Krivicko pavardė ėjo gerai išeksponuotai, pirmąja eilute. Todėl, galima galvoti, kad ir dalyvavimo būta ne visai formalaus. Juolab, kad Akistata ir R. Janutienės laidos dalinosi, koordinavo temas – jautėsi viena ranka.

Čia vėl reikia kiek platesnio komentaro. R. Janutienė yra viena iš tų televizinių autorių, kuri nesiryžo nepriklausomam prodiuseriavimui. LNK televizijoje jos Paskutinė instancija buvo gaminama televizijos, o TV3 kanale yra kiek kiti standartai, todėl, kaip suprantu, R. Janutienė turėjo dilemą – arba kurti savo bendrovę, arba prie ko nors priglusti. Tas prigludimas turi vieną pliusą – nuima administracinių rūpesčių naštą, bet, antra vertus, administruojamasis neišvengiamai tampa administruojančiųjų kontroliuojamas. Tai galėjo tapti K. Krivicko ir R. Janutienės išsiskyrimo priežastimi. Man šis tandemas jau iškart atrodė negyvybingas, nes abi asmenybės yra perdėm šakotos, kad sugyventų kartu. VšĮ Nataiva vadovu bent jau prieš porą metų dar buvo tūlas Algirdas Janutas, todėl, panašu, R. Janutienė brenda į šeimyninio verslo upelį, eidama Editos Mildažytės pėdomis.

Skaityk  PIROMANAI: LNK ŠEŠKUS SPROGDINS PETARDAS PO TV3 SAMO UŽPAKALIU

Taigi prieš savaitę, pirmadienį Kodėl? laimėjo prieš Nuo…Iki… 13.1:12.4. R. Janutienės laidos tema buvo alkoholinė. Vienoje pusėje abstinencijos dogmatikas Aurelijus Veryga su demagogu Antanu Matulu, o kitoje  – savo sąskaitas su alkoholiu turintys, bet nedogmatiški populiarūs aktoriai. Pastebėjau, kad, lyginant su tuo, ką matydavau dar lapkritį, laidoje tarsi ir mažiau chaoso – tema labiau išgryninta. Beje, titruose atsirado režisieriaus titras, kurio dar prieš kelis mėnesius nebuvo – čia puikuojasi Violetos Banionienės pavardė.

Na, įdomu, kokius planus apie R. Janutienės laidų likimą kitame sezone audžia TV3… Sąmoningos kaktomušos prieš R. Mikelkevičiūtę rezultatas bent jau kol kas – neigiamas. Paskutinė instancija prieš Valandą su Rūtą negali veiksmingai priešintis, nors, antra vertus, TV3 prieš šią LNK laidą neturėjo priešnuodžių ir ankstesnį sezoną, o Kodėl? prieš Nuo… Iki… kovoti bando ir kartais pasiseka.

Ar to kalvarijoms pakanka?

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Personalijos, Rinka, TV istorija
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

6 komentarai:

 1. Nerijus | 21 kovo, 2011 at 20:50

  galvoju, gali sugrįžti Rūta į LNK, jei LNK pasiūlys daugiau pinigėlių:)
  O šiaip “Paskutinę instanciją” reikėtų perkelti į kitą dieną, o “Kodėl” patobulinti:)

  Please wait...
 2. uagadugu | 21 kovo, 2011 at 21:16

  Nerijau, siūlyčiau visų pirma savęs paklausti, ar LNK apskritai Rūtai kažką dar siūlys…

  Please wait...
 3. Šiaip | 22 kovo, 2011 at 12:00

  Apie naują Krivicko laidą: http://www.zebra.lt/lt/tv/naujienos/d-anuzyte-kasiulaitiene-ves-nauja-k-krivicko-laida-230650.html

  Please wait...
 4. Justas | 22 kovo, 2011 at 13:03

  O kur ji dėsis, žinoma bus tv3, gal tik už mažesnę kainą arba grįš pas Lubį?
  O čia Algio Ramanausko – Greitai mintis, kai ji dar dirbo LNK :

  “O tam, kad nepūsčiau vien ant TV3, pranešiu jums, kad ir LNK turi bėdų. Pavyzdžiui, mano mylimas kanalas kažkodėl iki šiol laiko eteryje nuodingą gyvatę, Paksageito metu Baltijos TV tribūną suteikdavusią fašistuojantiems runkeliams ir veselkoms. Toji nuodinga gyvatė šiandien kaip niekur nieko toliau kakoja į eterį savo siaurakaktišką sofizmą, naudodama pačią baisiausią melo formą – melu atmieštą tiesą. Laikykime, kad tai, ką ji daro, yra gana sėkmingas humoro projektas, gal taip bus ant širdies lengviau…”

  Please wait...
 5. Piktuolis | 22 kovo, 2011 at 20:41

  Sakyčiau visai įdomiai ratas (beveik) apsisuko – prieš penketą metų “Paskutinės instancijos” režisierium buvo R. Banionis, p. Violetos sutuoktinis. 🙂
  Bet kokiu atveju režiseriaus atsiradimas laidoje yra gerai.

  Please wait...
 6. MARYTĖ | 21 rugsėjo, 2011 at 17:15

  LABA DIENA RAŠAU IŠ SKUODO TURIU KĄ PAPASAKOT APIE SKUODO GYDYTOJUS VYRAS MIRĖ UŽ PUSVALANDŽIO IŠVAŽIAVĘS IŠ POLIKLINIKOS NUO INFARKTO,GYDYTOJAS IŠRAŠĖ NIMESIL MILTELIŲ MANO TEL.861452062 BYLOJE DAUG KURIOZŲ
  AČIŪ

  Please wait...

Palikite komentarą