KABELINĖ TV: RINKA KONSOLIDUOJASI APEIDAMA TEO LT

(Last Updated On: 2020-10-20)

Beveik prieš dvi savaites kažkam rinkoje buvo naudinga nuleisti informaciją apie kabelinio operatoriaus C gates pardavimą.

Buvo minima ir galimo sandėrio suma, kurios dydis – 10 mln. Lt.

Savo domėjimąsi  sandėriu skubiai patvirtino TEO LT.

Po savaitės sužinojome, jog C gates pirkėju tapo anaiptol ne gigantas TEO LT, o daug mažesnis telekomunikacijų rinkos žaidėjas UAB Viginta, valdanti kabelinės TV operatorių, dirbantį su VDNET prekės ženklu. Beje, UAB Vigintos nebuvo galimų pirkėjų sąrašėlyje, kai informacija buvo nuleista. Tačiau tarp tų galimų pirkėjų bolavo ne tik TEO LT, bet ir INIT su Balticum – aršūs VDNET konkurentai, vystantys Lietuvoje ne tik fiksuotos kabelinės TV, bet ir skaitmeninės TV bei šviesolaidinio interneto verslą.

Tiesa, sandėrio suma jau buvo pusantro karto didesnė – 15 mln.Lt.

C gates savininkas Tele2 per savaitę gal ir viešųjų ryšių pagalba gerokai pasididino sandėrio sumą, o C gates įsigijo tas, kuriam jo labiausiai reikėjo. Ne veltui Vigintos pranešime spaudai teigiama, jog šis sandoris sustiprins mūsų pozicijas rinkoje ir leis tapti antra pagal abonentų skaičių kabelinės televizijos ir didžiausia po TEO fiksuoto interneto paslaugų teikėja Lietuvoje (…). Šių metų pabaigoje bendrovės turės 110 tūkst. abonentų. Esamiems VDNET ir „C gates“ abonentams paslaugų teikimo sąlygos nesikeičia. Numatoma 2010 m. apyvarta – apie 30 mln. litų.

Žingsnis ryžtingas ir vertas pagarbos, nors nenustebčiau, jei jo kuluaruose dėl akcijų pralaimėję kiti pretendentai sau į kumštį kikena, kad gerokai permokėta.

Tiesa, ne tik kaina gali būti priežastis, kodėl akcijų nenusipirko TEO LT. Gali būti ir rafinuotesnių interesų. Lietuvoje su Viasat prekės ženklu aktyviai dirbantį švedų Modern Times Group (MTG) ir akcijas pardavusį Tele2 sieja dominuojančio akcijų paketo abiejose įmonėse savininkas – Investment AB Kinnevik, turintis ir vienoje, ir kitoje po 48 procentus balsavimo akcijų. Kaip žinia, TEO LT valdoma Gala jau ne pirmus metus turi problemų su Viasat kanalų talpinimu savo pakete, kas kelia minčių, jog Viasat nėra karšta Galos plėtros entuziastė. Primenu, kad Viasat prioritetine kryptimi Baltijos šalyse, panašu, netgi nėra eterinė-antžeminė televizija, o skaitmeninė-palydovinė. Viasat taiko botago ir pyragėlio taktiką – viena vertus ji kabeliniams operatoriams parduoda savo kanalus, o kita ranka atima iš jų abonentus, didindama palydovinės platformos klientų kiekį. Ši taktika yra gera, kai turi reikalo su mažesnėmis kabelinėmis, bet gali būti mažiau veiksminga, o gal ir grėsminga dirbant su TEO LT. Todėl Galos abonentų kiekio didinimas, pardavus C gates TEO LT, galėjo būti nenaudingas švedams.

Skaityk  SKAIČIAI: MEILĖ IR ŽIČKUS PRO ROZETĘ

Beje, dar įdomu, kaip seksis Vigintai jungti C gates ir VDNET – kurios kainodaros pagrindu bus dirbama? Bendrovės buvo pasirinkusios diametraliai skirtingas strategijas. C gates abonentu galima tapti daug pigiau, bet ir programų kiekis mažesnis; o VDNET siūlo didesnį programų pasirinkimą, bet taiko papildomo ir pagrindinio paketo taktiką, jos netgi minimali nuolaidinė kaina yra gerokai didesnė, nei C gates.

Panašu, kad šis sandėris kabelinės TV rinkoje – anaiptol ne paskutinis.

Please wait...
Kategorijos:  Konsumerika, Rinka
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

7 komentarai:

 1. de facto | 19 gruodžio, 2010 at 23:06

  Autorius rašo: “Todėl Galos abonentų skaičiaus didinimas, pardavus C-Gates TEO LT gali būti nenaudingas švedams”.
  Nemanau, kad Gala čia vaidina reikšmingesnį vaidmenį. Tiesiog visoms lietuviškoms komercinėms TV bet koks vieno žaidėjo – TEO LT-dominavimas rinkoje gali turėti lemtingų pasekmių, todėl bet kokia kaina bus siekiama turėti bent vieną, o tai ir kelias, alternatyvas. Reikia sutikti, kad toks sandėris rinkoje išties gal ne paskutinis. Reikėtų laukti ir atsakomųjų ėjimų.

  Please wait...
 2. Reklama | 20 gruodžio, 2010 at 08:49

  Atsisakiau VDNET paslaugu butent del per aukstos kainos, kiti rinkos dalyviai siule zemesnes kainas ir praktiskai tas pacias paslaugas, idomu tikrai ka pasiulys esamiems cgates klientams.

  Please wait...
 3. uagadugu | 20 gruodžio, 2010 at 10:41

  Na, tiems, kas turi terminuotas sutartis su apibrėžtais pinigais, niekas iki to termino pabaigos neturėtų keistis, o kitiems… Belieka laukti vienokio ar kitokio turinio malonių pranešimų.

  Please wait...
 4. skelbiu | 20 gruodžio, 2010 at 16:14

  teo.lt liko ant ledo? 🙂

  Please wait...
 5. tiesiog as | 3 kovo, 2011 at 10:00

  Turiu tokį klausimą. Ar C gates vartotojai žino, kad C gates jau priklauso Vigintos grupei (tai pačiai, kuri valdo VDNET). Įdomus dalykas gaunasi. Įmonės savininkai pasikeitė, bet vartotojams niekas nepranešė. O kam pranešti, juk čia tik vartotojas… Svarbu, kad laiku mokėtų, o jau kam, pasirodo nėra taip svarbu.
  Mane tokie dalykai piktina. Argi būdamas C gates vartotoju neturiu teisės žinoti, kad C gates jau nebe cgates?

  Please wait...
 6. uagadugu | 3 kovo, 2011 at 10:08

  Na, Cgates prekės ženklą Viginta, ko gero, bus nusipirkusi. Kol nėra kokių nors esminių pasikeitimų – tarkim, kainodara, kanalų pasirinkimas, tol, matyt, nemato reikalo apie tai šnekėti.

  Please wait...
 7. vr | 3 kovo, 2011 at 20:36

  atvirai pasakius, nesuprantu, koks ryšys tarp savininkų pasikeitimo ir paslaugų teikimo. Pasikeitė, pavyzdžiui, savo laiku Omnitel savininkai, paskui – Bitės, ir kas įvyko? Juk akcininkų pasikeitimas nesustabdė nei paslaugos teikimo, nei kokybės (tikiuosi), naujieji savininkai perėmė visus įsipareigojimus, tad vartotojo tokie, su kapitalu ir investicijomis susiję, dalykai neturėtų jaudinti. Nebent šis konkretus vartotojas nemėgsta Vigintos, kas žmogiškai suprantama:-)

  Please wait...

Palikite komentarą