“SPORT1”: ATSIRADO DISIDENTŲ

(Koreguota: 2019 27 spalio)

Netausodamas piktų žodžių apie Vladimirą Romanovą  ir jo valdomas televizines įmones savo bloge rašo buvęs žurnalistas .

Sunku nesolidarizuotis, jei tai tiesa. Niekam nelinksma gyventi su gurgiančiu pilvu. Tiesą sakant, tokių tarp žurnalistų tiek, kad greitai bus galima suburti gurgiančių pilvų chorą į Lietuvos balsų TV šou.

Tačiau Sport1 atveju nežinau, ką kaltinti – kanalo savininkų šykštumą ar Sport1 verslo planą.

Ne tik uagadugu pasirodė keistos kanalo ambicijos jam startavus. Daryti sporto žinias iš studijos, nieko sau, – tokius dalykus sau leidžia tik retas didelių šalių sporto kanalas. Šiaip ar taip tai ir studijos technika, brangi aparatūra reportažams filmuoti ir montuoti. Technika be žmonių dirbti negali, todėl reikia ir žurnalistų, ir aptarnaujančiojo personalo. O tai jau milijonai.

Nišinei televizijai?

Sport1 TV auditorijos dydis- nulis kablelis labai mažai. Reklamos rinkos, ko gero, ne ką daugiau. Tai reiškia, kad TV stotis negali išgyventi iš savo pajamų ir turi būti visą laiką maitinama šeimininko.

Jeigu kaltas verslo planas, tada milijonierių kažkiek galima suprasti (suprasti nereiškia užjausti, kolega Tomai). Iš tiesų, kažkokie peckeliai surašė nepagrįstai optimistiškus skaičius (netgi su krizės paklaida jie turėjo būti žymiai optimistiškesni, nei realybė), o dabar krauk ant stalo vieną šimtą tūkstantį po kito, atitraukinėk iš sėkmingiau dirbančių verslų. Nori nenori, belieka žmones iš darbo mėtyti ir t.t.. Tas t.t. neturėtų virsti grobuonišku elgesiu su darbuotojais,- čia su Tomu visiškai sutinku.

Sutikčiau dar labiau, jei Sport1 apskritai nebuvo planuojamas, kaip rentabili įmonė. Tiesą sakant, tos programinės ambicijos, apie kurias rašome aukščiau, tarsi ir daro užuominą į tai. Koks sveiko proto TV veikėjas būtų daręs tokį brangų TV produktą tokiai siaurai auditorijai, jei siektų pelno? uagadugu ši televizija iškart atrodė, kaip prabangus žaisliukas milijonieriaus rankose. Na, kaip koks Ferrari ar lėktuvas.

Tada taip elgtis su žurnalistais jau visai negražu. Jeigu jau sumeistravai tokią lesyklėlę po langais, tai ir maitink tuos paukštelius, kiek jie bekainuotų.

Nes būtinai atsiras galvojančių, kad neišgali.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Rinka
Tags: , , , ,

7 komentarai:

 1. Tomas Fedaravičius | 17 rugpjūčio, 2009 at 22:07

  Ačiū, kad pastebėjote. Šiek tiek norėčiau patikslinti jūsų pirmąją sakinį. Pats V.Romanovas apie tai, kas tiksliai dedasi jam priklausančioje įmonėje, kurios biudžetas atrodys kaip trupinys kitų jam priklausančių bendrovių kontekste, greičiausiai žino ne viską (bet galėtų, žinoma, ir pasidomėti, jei nežino). Televiziją valdo samdomi žmonės. Bet labai smagu stebėti, kaip po informacijos paviešinimo bandoma slėpti ausis – iš “Sport1” svetainės šiandien popiet pašalintas visas žinių laidų archyvas 🙂

  Please wait...
 2. Alius | 17 rugpjūčio, 2009 at 22:28

  Tikiuosi, kad turite pasidaręs kopiją.

  Please wait...
 3. Sajonara | 18 rugpjūčio, 2009 at 12:00

  Idomu :).
  P.S.
  O zodi Peckelis reikia atsargiai vartoti 🙂 pirma issiaiskinus ka jis reiskia :).

  Please wait...
 4. e.f.i. | 18 rugpjūčio, 2009 at 15:30

  Siaip jau nenuostabu. A.Tapinas jau spejo panasiai prasisukti su ankstesniu bizniu – kavine vilniuje, kuria uzlenkes buvusiems darbuotojams algu nemokejo po pusmeti. nemanau, kad pats tuo metu be skatiko kisenej vaiksciojo.

  Please wait...
 5. fomas | 18 rugpjūčio, 2009 at 16:09

  Palaikymas Tomui. Pasiekti kažką bus sunkoka tikriausiai.

  Please wait...
 6. tim | 18 rugpjūčio, 2009 at 19:32

  Idomu, kas rase verslo plana? Jau po poros darbo menesiu paaiskejo, kad skaiciukai nesutampa mazdaug per puse :-).

  Please wait...
 7. xerksas | 18 rugpjūčio, 2009 at 23:28

  Apie Tapiniuką kuo toliau, tuo daugiau ne kokių žinių. Svarbiausia, ne kaip apie kūrėją, o kaip apie žmogų. O gaila – jo laida LTV tikrai viena geresnių buvo.

  Please wait...

Palikite komentarą