TA VELNIO NEŠTA TECHNINĖ PROFILAKTIKA

(Koreguota: 2019-08-13)

Internetas turi perspektyvą.

Labai gudriai aš čia parašiau. Naujiena nokautuojanti…

Bet ypač aiškiai tai pajunti, kai Lietuvos radijo ir televizijos centras () daro techninę profilaktiką. Įsiklausęs į gražiu balso tembru pasižyminčios Eglės Rašimaitės skaitomą spaudos apžvalgą Lietuvos radijo bangomis, staiga gauni per ausis šnypštimu, pasklidusiu iš garsiakalbio. Nutraukė per pusę žodžio.

Kas atsitiko? Ogi nieko ypatingo. Tai atsitinka, berods, kartą per mėnesį ar tris. LRTC inžinierius savo bokšte pasuka kažkokią sklendę ir visi transliuotojai nutyla.

Inžinierius, kaip žinau, tiksliųjų mokslų profesija. Ar sunku sudėtingą sklendės užsukimo operaciją atlikti tiksliai devintą ar dešimtą? Kai radijo stotyse tiksi šaukinys prieš Žinias, arba kito muzikinio bloko pradžią?

Žmona pikta įsiveržia iš svetainės ir pareikalauja kokio nors filmo DVD, nes jokia televizija nerodo serialo. Tai reiškia, kad jokia televizija nerodo nieko.

Man to inžinieriaus su replėmis rankoje nedrąsu prašyti profilaktikos nedaryti tokia apokaliptiška. Tarsi dievo bausmė. Visiems iš karto. Urmu. Kraustykitės į internetą.

Žinau, jis pasakys, kad tai neįmanoma. Taip sako visi tie, kuriems už subtilesnį apatinės kūno dalies pakrutinimą daugiau pinigų niekas nemokės. Ir tie, kurie turi monopolį.

Bet LRTC moka krutėti, kai nori. Kai nori, įkeičia savo bokštą bankams ir vysto naujas ryšio technologijas, pasiremdama (beje, kažkodėl Samsung ypatingai gerai sekasi konkursus laimėti postsovietinėje erdvėje – štai Rusijoje WIMAX vystomas irgi Samsung technologijų pagrindu. Tiesa, ten tai įvyko kiek anksčiau, nei mūsuose ir prekės ženklas ne , o ).

Galėtų ir dėl profilaktikų pakrutėti. Visi į Mezon tikrai nesikraustysime.

Please wait...
Kategorijos:  Aplink TV, Konsumerika, Technologijos
Tags: , , , , ,

6 komentarai:

 1. Justinas Dabulskis | 22 balandžio, 2009 at 13:01

  Su Lietuvos radiju dar vieną keistenybę pastebėjau – visada klausantis intenetu lygiai 3 valandą nakties nutrūksta transliacija kelioms minutėms. Ir jei prieš miegą kartais noriu paklauyti senos muzikos, turi keltis ir daryti “refresh”. 🙂

  Please wait...
 2. Alius | 22 balandžio, 2009 at 13:24

  Įdomu. Gal jie tada kokį vietinį viso serverio perkrovimą daro?

  Please wait...
 3. benamis | 22 balandžio, 2009 at 22:33

  Man tai šindien RST ir elktrą panašiu metu buvo atjungę, bet viskas labai puiku, kai turi radijo tašką ir jokios profilaktikos nebaisios.
  Man tik klausimas kyla kodėl niekas neminėjo,kad galima ne tik internetu, bet ir radijo tašku klausyti. Gal jau radijo taškas seniai mirė?

  Please wait...
 4. Alius | 22 balandžio, 2009 at 22:59

  Radijo taškas yra jėga. Bet ne visur yra. Pas mane namas senas, bet daryti kapitalūs remontai ir dingo jis kažkur amžinybėj. Jeigu norėtųsi įsivesti, velnias žino, kur reiktų kreiptis.

  Please wait...
 5. Corot | 22 balandžio, 2009 at 23:57

  Bet ot zmona jusu – tik issijunge televizorius, jau iskart jai DVD paduok. 🙂

  Please wait...
 6. Grantas | 23 balandžio, 2009 at 00:11

  Kas čia kam valstybinėj įmonėj rūpi. Gavo užduotį išjungt – tai ir išjungė. O kada išjungė… tai tada, kada atėjo iki sklendės ar kokio kito jungiklio. Kokiu momentu išjungs, juk nuo to atlyginimas nepasikeis… 🙂

  Please wait...

Palikite komentarą