TV3-JŲ MOTERYS NUKENKSMINO “KK2”. KAIP SEKSIS “PASMERKTIEMS”?

(Last Updated On: 2011-02-15)
TV3-JŲ MOTERYS NUKENKSMINO "KK2". KAIP SEKSIS "PASMERKTIEMS"?

Ugnė Skonsmanaitė ir Tomas Ališauskas © LNK

Vakar TV3 eteryje startavo serialas Pasmerkti, todėl TV3 ir LNK paskutinės geriausiojo laiko valandos konfrontacija sustoja į įprastą, reguliarią schemą.

21.00 valandos TV programos pozicijoje debiutavusi KK2 pastarąją savaitę turėjo atlaikyti paskutinės Moterų meluojančių geriau (MMG) savaitės spaudimą.

Savaitė bloškė papūgas į reitingų paribius. KK2 devintą nepavyko diktuoti savo sąlygų taip, kaip 19.10 val.

Tačiau rasčiau tam daugiau pateisinančių aplinkybių, nei ne. Kalti žiūroviniai įpročiai. Žmonės pagal mėgstamų laidų rodomą laiką susistato dienotvarkę, grįžta namo, dirba buities darbus, ruošia valgyti ir t.t. Mėgstamos laidos iškėlimas iš įprastos pozicijos tą dienotvarkę neišvengiamai sujaukia. Ir čia pradeda dirbti kiti dėsniai – žanro prigimtinės savybės išlaikyti žiūrovą jam lojaliu. Muilo operos žanras dėl savo fabulinio pasakojimo specifikos turi galimybių žymiai stipriau įtraukti žiūrovą į savo verpetą, nei infošou. Žiūrovas turėjo spręsti dilemą – kas labiau pamiltas – MMG siužetas su mylimais ar nekenčiamais herojais, ar nuo naujienų konjunktūros neišvengiamai priklausomas infošou turinys, kuris būtent dėl to visuomet yra fragmentiškas, nevienalytis – vienur stiprus, kitur ištrupėjęs. KK2 sunkiai nuginčijamas masalas yra jo vedėjų Ugnės Skonsmanaitės ir Tomo Ališausko žaisminga dermė, bei jiems surašomi atitinkami tekstai.

Tačiau ar to pakanka permušti MMG fabulinę jėgą ten, kur serialas gerą pusmetį nuo pat rugsėjo visus ir viską talžė nenurimdamas?

Kaip parodė praktika – ne. KK2 visas dienas rinko apie 8-9 procentus, o MMG – kaip įprasta – 15-18 (duomenys iš TNS).

Palyginsiu – tarkim, sausio 26-os vakarą, kai KK2 19.10 val. grūmėsi su “Drąsos kaina”, papūgų reitingas buvo 15 procentų!

Skaityk  "LIETUVOS RYTO" TV: TAS ŽMOGIŠKAS NORAS ATRODYTI GRAŽIAU, NEI ESI

Kad LNK perkėlimo manevras nepadarė arba padarė tik labai menką įtaką žiūrovų įpročiams devintą valandą, rodo čia nublokštų KK2 reitingo palyginimas su  čia prieš tai rodytu Žvaigždžių klubu ir Pričiupom – štai Žvaigždžių klubas intervale 21.10-21.30 val. sausio 26 dieną rinko 8.1 procento (sakyčiau, beveik nėra jokio skirtumo). Panašiai sekėsi ir Pričiupom – šiems sausio 25 dieną subyrėjo 7.5%.

Taigi, šiame etape belieka padaryti išvadą, kad toks tiesmukas KK2 permetimas į devintą valandą kol kas nesuskaldė per ilgą laiką čia susiformavusio žiūrovų įpročių monolito žiūrėti TV3 kanalą.

Tiesa, LNK gali įžvelgti vilčių dėl to, kad Pasmerkti debiutavo ne su tokiais skaičiais, prie kurių MMG pripratino TV3 vadovybę. Vakarykštę seriją žiūrovai apdovanojo tik 13 procentų reitingo dėmesiu, kas jau palyginama su KK2 9.5.

KK2 šansas konkuruojant su šiuo serialu būtų patraukti link savęs tuos žiūrovus, kurie MMG žiūrėjo ne dėl muilo serialo pasakojimo, o visų pirma dėl kartais čia atsirandančio komiškumo. Šiems gali būti neįdomi Pasmerktų socializuoto kriminalinio trilerio su melodrama sukergta akivarinė fabula ir tada gali būti patogu persijungti KK2.

Beje, panašiomis sąlygomis KK2 laimėjo prieš Drąsos kainą.

Dar ne vakaras.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Personalijos, Rinka
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

3 komentarai:

 1. Šypsena | 16 vasario, 2011 at 13:51

  O kaip sekasi tam naujam serialui, kurį 19.10. įstatė vietoj KK2? Trumpai užmetus akį atrodo, kad vėl tai bus LNK ‘pravalas’ su serialu… 🙂

  Please wait...
 2. uagadugu | 16 vasario, 2011 at 15:48

  Kol kas – nelabai pravalas. Rašysiu apie tai. Sekite.

  Please wait...
 3. LNK: 90 MINUČIŲ INFORMACIJOS IR PRAMOGOS MONOLITAS KOL KAS VEŽA | uagadugu

Palikite komentarą