LRT KANALIZACIJA, ARBA KĄ ŽMONĖS PASAKYS

(Last Updated On: 2020-10-20)

Savaitgalio skaitymams pasilikau Artūro Račo įrašą apie LRT tarybos posėdį.

Naujienų iš šios viešosios įstaigos sklidimą galima lyginti nebent su naujienomis iš VSD.

Beveik viskas uždara, su grifu slaptai. Kad kenkėjams į rankas nepakliūtų. Piktiems priešams tūnantiems tundroj, anot tos dainos. Pagrindus galintiems išklibinti.

Beje, prie pagrindų – ar yra tokių uždarųjų posėdžių skelbimo uždarais koks nors racionalus pagrindimas? A. Račas rašo, kad sprendimus dėl uždarų posėdžių priima LRT taryba balsavimu. O motyvus, kodėl vienas ar kitas posėdis skelbiamas uždaru, pons Siaurusevičius su Radzevičiumi yra linkę išdėstyti? Ar Taryba tiesiog kaip aklos vištos nubalsuoja ir tiek? O jeigu yra tie motyvai, tai irgi slapti? Juk jie turėtų būti išsakomi dar ne uždaro posėdžio metu…

Štai ir šiame posėdyje tik uždarojoje jo dalyje buvo svarstomi svarbūs klausimai apie LRT auditą ir struktūrines permainas. Šį kartą net ir iš A. Račo nieko neiššifruosi. Gal kažkokia ryškesnė indikacija galėtų būti tai, jog nieko nebuvo kalbėta apie tų permainų rezultatus ir kad kažkam atrodo, jog geriau tokios, nei jokios. O tai turėtų reikšti, kad netgi karštieji A. Siaurusevičiaus šalininkai Taryboje suvokia jų netobulumą. Tada prisijungčiau prie klausiančių, kam jos apskritai reikalingos? Disidentiškasis Tarybos narys neturėjo galimybės (čia – ne priekaištas, atvirkščiai – esu jam labai dėkingas, kad specializuotą tinklaraštį apie TV bent jau šiuo būdu pasiekia žinios iš už geležinės uždangos) pateikti jokios informacijos išskyrus savo asmeniškąjį skepsį.

uagadugu irgi yra skeptiškas tuo atžvilgiu. Dar daugiau – turiu nuomonę, kad tikrasis struktūrinių permainų tikslas – nėra padaryti LRT sklandžiau ir taupiau funkcionuojančia, o atsikratyti sau nepalankių asmenų etatų sąrašėlyje.

Skaityk  MAŽIUKAI KRUTA: DEIVIDAS JURSEVIČIUS, FUTBOLAS, MERGOS IR SODYBOS

Turiu teisę taip manyti, nes visuomenei nieko nėra paaiškinta.

Tačiau posėdžio dalis apie LRT kanalizacijos siekius, t.y, norus turėti daugiau kanalų ir dažnių jau buvo vieša ir čia A. Račas daro toli einančias išvadas bei audžia hipotezes, sulygindamas LRT planus su Ostapo Benderio saldaus gyvenimo praktika. Man užstrigo vienas sakinys: LRT Technikos centro direktorius paaiškino, kad vieno skaitmeninio tinklo pakanka tik trims HD (raiškiosios televizijos) kanalams transliuoti. Ir jei LRT nuspręs tai daryti, jai atskiras tinklas bus tiesiog būtinas.

Na, juk galima LRT vadovus suprasti. Važinėja LRT generalinis į europinius visuomeninių transliuotojų susibėgimus, o LRT Technikos direktorius į inžinierių suvažiavimus, čia susitinka su visokiais vokiečiais, lenkais, kitais – tie giriasi, kad turi savo individualias skaitmenines platformas, – kiek gi galima būti nabagėliais, ką žmonės pasakys? Todėl ir LRT prisireikė… Juk ne moldavai ar kosovarai kokie.

Juolab tuo ką žmonės pasakys LRT vadovybė nebūtų originali. Štai, tarkim, uagadugu visiškai subjektyvia nuomone, kurią susidariau iš viešosios komunikacijos arba, greičiau, tos komunikacijos nebuvimo (šiuo atžvilgiu Vyriausybę galima lyginti su LRT…) paskolų iš Tarptautinio valiutos fondo Lietuva neėmė ne dėl kokių nors racionalių motyvų, o būtent dėl to ką žmonės pasakys. Juk važinėja šalies vadovai į tarptautinius renginius, susitinka su vadovais visokiais sau lygiais – negražu, dar kokie estai išjuoks ar pažįstami komisarai iš Briuselio – kolegos vadovai irgi žmonės – ką jie pasakys…

Pačią keisčiausią ką žmonės pasakys versiją išgirdau Žinių radijuje, kur kažkoks iškilus tautininkas išaiškino, kodėl Lietuva stato Valdovų rūmus. Pasirodo, atvažiuoja lenkai, pamato Valdovų rūmus ir tuo labai stebisi. Kišame šimtus milijonų dėl lenkų nustebimo! Kadangi lenkai, ko gero, irgi žmonės, tai, anot to tautininko, galima tik įsivaizduoti, ką jie pasakytų, jei tų rūmų nebūtų.

Skaityk  KOMENTATORIAI KLAUSIA: "VIASAT" VAKAR PER EUROLYGĄ PAŽEIDĖ REKLAMOS ĮSTATYMĄ?

Ką žmonės pasakys…

Beje, labai abejočiau, ar tos aukščiau čia minimos užslaptintos struktūrinės permainos bent kiek palies LRT Technikos centrą. Juk pati racionaliausia reformos dalis ir būtų paleisti jį gyventi ant savo užpakalio – t.y. ūkiskaitiniais pagrindais, pagal kuriuos LTV ir LR šiam tik užsakinėtų paslaugas. Jeigu Technikos centras gyventų ant savo užpakalio, tada ir pasimatytų, kiek ten yra nereikalingų žmonių. Juk kai pats save išlaikai, tada turi motyvacijos taupyti…

Bet LRT nepaleis – atvirkščiai, kadangi planuojamam skaitmeniniam tinklui reiks papildomo aptarnavimo, tai reiks ir naujų technikų, inžinierių – naujų darbuotojų ir etatų. Čia LRT Technikos centro susireikšminusi uodega sėkmingai, ilgai ir riebiai vizgins šunį.

O LRT galės girtis, kad turi HD ir skaitmeninį tinklą – pagerintą kanalizaciją.

Nereikia pykti. Kiekviename mūsų slypi plikbajoris.

Tai – tautinis paveldas. O paveldą reikia gerbti.

Kitaip – ką žmonės pasakys…

 

 

 

 

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Rinka, Technologijos, Visuomenė
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

8 komentarai:

 1. Marius | 13 gruodžio, 2010 at 11:36

  Nu kaip Jūs čia taip, dešifruojat uždarus posėdžius, oi negražu…. ką žmonės pasakys …. 🙂

  Please wait...
 2. forbas | 13 gruodžio, 2010 at 13:13

  http://tvzvaigzde.lrytas.lt/ – pagal ką LR atrenka veidus, kurie dalyvauja tuose jų organizuojamuose rinkimuose?

  Please wait...
 3. uagadugu | 13 gruodžio, 2010 at 14:18

  Klausimas gal ir geras, tik, ko gero, jį reiktų adresuoti ne “uagadugu”…

  Please wait...
 4. Artūras Račas | 13 gruodžio, 2010 at 22:36

  aš, žinoma, atsiprašau, kad esu priverstas tylėti, bet negaliu nepaisyti LRT Tarybos etikos kodekso ir susipažinimo su specialia inoformacija tvarkos, apie kurias esu jau rašęs.

  Be to, nepaisant, to, kad po paskutinio posėdžio, mano nuomone, jokių paslapčių neišdaviau, mano įrašas sulaukė gana neigiamos reakcijos. Nenustebčiau, net jei mane pripažintų neetišku.

  Todėl prašau mane suprasti: stengiuosi laikytis galiojančių taisyklių, kurias, jei būtų mano valia, keisčiau.

  Please wait...
 5. uagadugu | 13 gruodžio, 2010 at 23:41

  Tam, kuris gali apkaltinti neetiškumu, pasakyčiau, kad jokių paslapčių tikrai nebuvo išduota – bent jau man medžiagą iš kavos tirščių parašyti kainavo daug kraujo, t.y. laiko. Norint suprasti ne tik procesus, vykstančius LRT, bet ir paties tekstus apie LRT reikia turėti neeilinių telepatinių sugebėjimų – gerai, kad pažįstami šamanai iš Burkina Faso patalkininkauja. Šiuo atveju šifrų palikta nebuvo (šifrais nelaikyčiau apeliavimo į intuiciją ar nuojautą), todėl rasinis žurnalistikos profsąjungietis ir LRT etikos specialistas Dainius Radzevičius bei propagandinės (tfu, čia gerai užsivanojau – per platus terminas, užteks Spaudos klubo) žurnalistikos korifėjus Audrius Siaurusevičius su pavaldžiomis korifėjomis tikrai neturėtų dėl ko priekaištauti. Komiteto tvarumo dėsnis nebuvo pažeistas, priešas pro spygliuotą vielą nepralindo.

  Dėl taisyklių laikymosi – pritariu. uagadugu Afrikoj irgi laikosi savo taisyklių.

  Please wait...
 6. tikras lietuvis | 14 gruodžio, 2010 at 17:06

  Egiui.
  LTV world netgi labai naudingas – per kompą dažnai pasižiūriu LTV ar klausau, tuo metu “budėdamas” (žinot ką tai reiškia? 🙂 Skaitykite J.Nikulino “Beveik rimtai”) internete.
  Uagadugu.
  Nesate teisus – už LRT nėra geresnių (nei radijo, nei tv). Jie – solidžiausi. Tik, manau, kad tokie račiai ar radzevičiai (kadangi jiems tiesa nėra prioritetas ir jie nėra tie, kurie už tiesą) tik gadina visą reikalą.

  Please wait...
 7. uagadugu | 14 gruodžio, 2010 at 17:46

  Ne, ne, tikrasis lietuvi, į absoliučią teisybę nepretenduoju, ne Leninas. Dar jeigu žodis solidus visada sutaptų su žodžiu geresnis, tai būtų visiškai nuostabu.

  Please wait...
 8. Egis | 16 gruodžio, 2010 at 21:00

  Tikram lietuviui, tai www tinklais ir gali būt transliuojamas LTV W, nes palydoviniam ryšiui ir sukišami milijonai.

  Please wait...

Palikite komentarą