KAUKĖNAS – MESSINOS KLAIDŲ AUKA?

(Koreguota: 2020-04-20)

Žiniasklaida praneša, kad Ettore’s Messina’os pasitikėjimą praradęs Rimantas Kaukėnas Real komandoje greitai gali būti pakeistas amerikiečiu Morris’u Almond’u. Nuolat tarpusavyje tviteriaujantys Real sirgaliai tuo jau yra visu šimtu procentų įsitikinę. Tiesa,jie nėra tikri, ar tai padės Real. Komandai, kuri šį šeštadienį Ispanijos lygoje vėl beviltiškai pasirodė rungtynėse prieš savo mirtinus varžovus – komandą. Mažasis el clasico, kaip šių rungtynių batalijas vadina ispanai vyko prieš pat didįjį el clasico – kur kovėsi futbolo Real ir Barcelona.

Ettore Messina

Ettore Messina

Rimantas Kaukėnas, panašu, tapo atpirkimo ožiu situacijoje, kai Ettore’s Messina’os žaidybinės schemos pasirodė visiškai negyvybingos prieš Barcelona trenerio gudrybes Eurolygos ketvirtfinalyje, kur nereikėjo laukti net penktųjų rungtynių, kad pasimatytų, kuri komanda vertesnė didžiojo ketverto Paryžiuje. Ketverto, kur pateko Belgrado Partizan su bemaž vienais serbais ir be jokios plačiai išeksponuotos žvaigždės.

R. Kaukėno žaidybinis buvo mažinamas nuosekliai po to, kai Real komandoje pasirodė Marko Jaric’ius. Pastarasis ketvirtfinaliuose žaidė daugiausiai iš visos komandos – virš 30 minučių, padarė neproporcingai daug klaidų ir sumažino ne tik R. Kaukėno, bet ir Travis’o Hansen’o bei ’o minučių skaičių aikštelėje.

Buvo liūdna žiūrėti į televizijos kamerų negailestingai nuolat stambiu planu pritraukiamą Real klubo prezidento veidą. Prieš kelis metus karališkoji futbolo komanda išleido kelis šimtus milijonų dolerių susipirkti garsiausioms futbolo žvaigždėms. Ir gavo šnipštą. Žvaigždės žaidė kas sau. Dabar elgtasi analogiškai. Klubas net ir sparčiai sėdant Ispanijos ekonomikai prieš sezoną bandė patenkinti neslopstančias Ettore’s Messina’os ambicijas treniruoti europietišką klubą su biudžetu. Italų treneriui buvo pavykusios tokios užmačios su negailestingai į kairę ir dešinę brangiems pirkiniams švaisčiusiu CSKA, kurio tuometinis prezidentas Kuščenko net nesugebėdavo susiskaičiuoti, kiek jo klubas tų pinigų turi.

Atrodė, kad pavyko ir dabar – visas Real žaidėjų dvyliktukas būtų lyderiais bet kokioje Europos komandoje. Vieni atsivilioti iš rusų, antri iš italų klubų. Tačiau šioje komandoje, tapę eiliniais, jie laksto medinėmis kojomis ir tarsi su lengvu Parkinsono sindromu. Bent jau man toks įspūdis susidarė po šio šeštadienio rungtynių. Labai menka komunikacija, permanentiškas sutrikimas, išgąstis akyse. Ir napoleoniška poza sunertomis rankomis ant suolelio sėdintis Messina. Mat, nėra įkūnijamos ir atvirai gadinamos genialios idėjos.

O R. Kaukėnas nežaidžia jau ne pirmą savaitę, todėl prie šitokio gadinimo nė piršto nėra pridėjęs.

Kas tokiais atvejais lieka kaltas kitose, normaliose komandose? Kai gerai nežaidžia nė vienas žaidėjas? Paprastai tokiu tampa treneris.

Kas bus kaltas Messina’os atveju? Panašu, kad R. Kaukėnas, dar kas nors po jo.

Laukiame Ispanijos lygos finalinės serijos. Kur, esu tikras, tikrai dalyvaus Barcelona.

Ar iki finalo nueis karališkasis klubas? Būtų gerai, nes intriga nemirtų iki paskutinės sekundės.

Bet nesunku tuo ir suabejoti.

Susiję rašiniai:

KAS YRA NUOŠIRDUS SPORTINIS NACIONALIZMAS?

Please wait...
Kategorijos:  Krepšinis, Sportas
Tags: , , , ,

3 komentarai:

 1. Fishas | 12 balandžio, 2010 at 14:08

  na, Uagadugu, ka manai apie vakaryksti “trioshkes” fiasko su “So you think you can dance” lietuviskaja versija? 🙂

  Tiketa? Man asmeniskai ne. Nors isijunges paziuret kaip vis gi atrodo ta laida, labai nustebau, nes buvo ziauriai neidomu, ziauriai letai ir ziauriai neitaigiai.

  Jei taip ir toliau, tai nenustebsiu matydamas “2 minuciu sloves” slove 🙂

  Speju, kad ne uz ilgo reikes laukti “Tu gali shokti” issikraustymo i nauja (ankstesni) laika ir trukmes issipletimo 🙂

  Please wait...
 2. Ingis | 12 balandžio, 2010 at 14:50

  Fishui. Jei taip ir toliau, tai nenustebsiu matydamas “2 minuciu sloves” slove 🙂

  ——————-

  Paskutiniai “šlovingosios” laidos reitingai 9.8.

  Įdomu. kas nutiko…

  Please wait...
 3. Fishas | 12 balandžio, 2010 at 14:58

  as kalbu apie reitinga, lygindamas ji su tv3.

  Please wait...

Palikite komentarą