“EUROVIZIJA”: MELSKIS, KAD NEDAINUOTUM PIRMAS

(Koreguota: 2020-01-20)

LTV skelbia baigusi atranką Į Euroviziją 2010 ir plačiai šneka apie plagiatus: Pasak Eurovizijos muzikinės dalies prodiuserio Jono Vilimo, kai kurios dainos tiesiog neatitiko kokybiškos dainos kriterijaus, dalis atmestos dėl pernelyg didelio artimumo gerai žinomų dainų plagiatui. „Plagiatą sunku įrodyti, tačiau kai kurie motyviniai panašumai buvo tiek akivaizdūs, kad teko iš karto atsisakyti“, – sakė J. Vilimas.

"EUROVIZIJA": MELSKIS, KAD NEDAINUOTUM PIRMAS

Toks kalbėjimas neatsitiktinis. Praėjusių metų atrankoje, kuri nežinia kodėl vadinosi , LTV kartu su buvo susimovusi. Vieno konkurso favoritų Deivio daina Lietuva buvo apšaukta plagiatu. apie tai plačiai rašė.

Šį karta atmestos 45 dainos. Liko neprastas lietuviško popso koncentratas, atmieštas optimistais iš hip hopo ar bliuzo. Aišku, čia griebiu save už liežuvio – jau nėra taip lengvai sutalpinama į vientiso formato rėmus, kaip buvo kažkada, o bizantiškai-balkaniški ritmai tapo dominante. Dar atklysta koks savotiškai besiglobalizuojančio ir pakeliui besiseksualizuojančio Kaukazo skudurinis rokas.

LTV stropiai atidirbinėja rėmėjui Teo, šio Zebrai atiduodama Eurovizijos oficialios svetainės teises ir regalijas bei skelbdama apie tai oficialiu pranešimu.

O parūpo teisybė. Nes apie ją turėtų garsiai šaukti atlikėjai, kurie ištrauks pirmus pasirodymo numerius. Eurovizijos atrankos koncertai prasidės 21:30 val., o populiarieji LNK Žvaigždžių duetai ir jiems jau beveik nenusileidžiantys TV3 baigiasi dešimtą.

Juk balsuos ne tik žiuri, bet ir TV žiūrovai. Kurių dauguma iki dešimtos lindės ir TV3. Tokių šiuo metu intervale 21:30-22.00 yra arti trečdalio Lietuvos, kai LTV renka vieną trisdešimtąją (3%). Po to žiūrėjimas, kaip rodo šio savaitgalio Bitinukų 2009 patyrimas, gali pakilti 2-3 kartus. Eurovizijos 2009 atrankos atveju šis žiūrėjimo skirtumas, panašu, bus dar didesnis. Nebent būsime nepataisomi optimistai ir tikėsimės, kad įsipūškavusius Žvaigždžių duetų ir Chorų karų garvežius gali sustabdyti pareigingai savo delegavimo į Euroviziją atranką atliekantis LTV traukinukas.

Skaityk  ETNINĖ KULTŪRA: PAMĖGTI PRIVALOMA

Karštai jam to linkime.

Bet netikime.

Todėl tie atrankos dalyviai, kurie dainuos ir gros iki dešimtos, turės mažiau galimybių patekti į kitą atrankos etapą, nei tie, kurie po dešimtos. Nes tuos pirmuosius matys daug mažiau žiūrovų, nei antruosius. O ar balsuosi už nematytus?

Nebent LTV pirmą pusvalandį plepės. Turinčių gerai pakabintą liežuvį ten daug. Vien Zita Kelmickaitė bet ką galėtų negyvai užkalbėti.

Matysime…

Susiję rašiniai:

EUROVIZIJĄ” MATYSIME, BET NELEISKITE Į SCENĄ DIREKTORIAUS. LABAI PRAŠOME

LTV IR “EUROVIZIJA”: GYVENIMAS BE BLIZGUČIO?

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Personalijos, Rinka
Tags: , , , , , , , , ,

2 komentarai:

 1. Che | 2 vasario, 2010 at 20:59

  Juokingiausia tai, kad kalba kaip vengė plagiatų, o nepastebėjo, kad “Laiptai” antrus metus atsiuntė tą pačią dainą, tik su pakeistu pavadinimu 😀

  http://eurodiena.lt/12562/ar-grupe-laiptai-nepazeide-eurovizijos-taisykliu-eurovizija/

  Please wait...
 2. Rosa | 22 kovo, 2012 at 17:51

  oho. niekad nieacbuu patikejes, kad Sebastien Tellier galetu dalyvauti tokiam shudinam konkurse. na, bent jau viena shalis pateike rimta produkta. tik vat nustebau, kad kolega iki siol nieko nezinojo apie Sebastien Tellier, bet tiek daug zino apie jevrovizija;] labai daug ka pasako apie muzikine kompetencija ;D gal verta vel pamastyti apie ta Man labiau patinka rimtesnės elektronikos atšakos. pasisakyma?;]zodziu man asmeniskai buvo labai geda, jog as tik praeita rudeni suzinojau apie La Ritournelle, nors pasirodo sitas veikejas jau senai darbuojasi. o dar va kaip tik uztikau plokstele Divine gabalo su labai rimtais remiksais ir remikseriai. na tiek to.ai beje, labai buvau nustebes, jog podcastai tau naujiena:) kazkaip netgi aiktelejau;] bet jai ka sakyk, turiu kruva demesio vertu pasidalinti podcast seriju. pats jau senai nebeklausau, nes vietos daug uzima ir nera laiko bepraklausyti. dabar jau patys irasinejam!

  Please wait...

Palikite komentarą