“ABIPUS SIENOS” vs “PRIEŠ SROVĘ”: ANTRADIENIŲ LYGYBĖ ISTORINIAME PJŪVYJE

(Last Updated On: 2019-07-29)
Audrė Kudabienė, "Prieš srovę"

Audrė Kudabienė © TV3

 

Antradienį ir trečiadienį, praimtaimo epicentre 19.40-20.30 TV3 ir LNK dėl reitingo procentų draskosi  savo tematika labai panašiomis laidomis – subjektyvaus pobūdžio kriminaline publicistika.

Antradienį tai – LNK Abipus sienos ir TV3 Prieš srovę. Antrąją laidą laikant Srovių tiesioginiu atitikmeniu, abiejų projektų lopšiu reiktų laikyti Laisvą ir nepriklausomą kanalą. Jų istorijos ir kirtosi, ir susipindavo.  “Abipus sienos” atsirado anksčiau – dar pirmosios, lapinės LNK laikais. Abipus sienos dėka Virginijus Gaivenis, išėjęs iš Respublikos laikraščio, savo rašytinės žurnalistikos profilį pakeitė į televizinės. Jo mokytoju šiame skausmingame transformacijos procese buvo Saulius Bartkus, su kuriuo jie vėliau tapo bendražygiais vojažuose per kitus kanalus ir partneriais prodiuserystės versle.

Tuo tarpu Srovės gimė iškart po to, kai 1997-1998 metais dėl procesų, susijusių su LNK akcijų perpirkimo radiofonizuota specifika, išsivaikščiojo pirmoji LNK. Po daugybės keistų perturbacijų kanalo akcijos atiteko švedams ir pradėjo formuotis antroji LNK. Vieni veidų, atėjusių į kanalą, buvo Audrė ir Gintaras Kudabos, prieš tai dirbę BTV. Laida Srovės ir tapo jų naujuoju kūrybos vaisiumi.

Likimas ir duoda, ir atima – tų aukščiau minėtų perturbacijų dėka V. Gaivenio ir S. Bartkaus komanda atsirado TV3 televizijoje, kur atnaujino ir Abipus sienos gamybą.

Labai panašios savo tematika laidos TV3 Abipus sienos ir LNK Srovės buvo ne kartą priešpastatomos viena prieš kitą tinkleliuose, patyrė skausmingų reitinginių sankirtų.

Dar TV3 televizijoje Saulius Bartkus iškrito iš Abipus sienos autorių sąrašų ir laidą pradėjo gaminti V. Gaivenio prodiuserinė kompanija.

2008 metų pavasarį pasikeitė TV3 vadovybė, o rudenį Abipus sienos vėl atkeliavo į savo gimtą televiziją – LNK. Vieną sezoną Srovės ir Abipus sienos dirbo šalia, viename LNK tinklelyje.

Skaityk  DALIA GRYBAUSKAITĖ, "BALSAS.LT TELEVIZIJA", APLINKA IR AISTĖ MAŽUTYTĖ DESERTUI

Tačiau jau 2009 metų vasarą pradėjo sklisti gandai apie ilgamečių LNK darbuotojų A. ir G. Kudabų perėjimą į TV3. Gandai greit materializavosi, ir TV3 bangose debiutavo laida maištingesniu pavadinimu Prieš srovę, o pavadinimas Srovės iki 2018 metų pabaigos lieka jį užsipatentavusio LNK nuosavybe.

Abipus sienos ir Srovės savo tematika buvo tokios panašios, kad sklido gandai ir apie Srovių gamybą be A. ir G. Kudabų, o jų prodiuseriu gandonešiai įvardino ne ką kitą, o V. Gaivenį…

Tarp jų daug panašumų – V. Gaivenis ir Kudabos yra iš esmės monoprojektiniai prodiuseriai, neturintys laidų gamybos fabrikų, kaip S. Bartkus, Rolandas Skaisgirys ar Kristupas Krivickas; jų inspiracijų objektai – bulvariškai kriminalinė tematika; laidos gimė vienoje televizijoje.

Ir, likimo ironija – amžinai priešpastatyti vieni prieš kitus skirtinguose tinkleliuose su vieno sezono išimtimi, kuri tik patvirtina taisyklę.

Šio sezono reitingų vidurkis beveik lygus – Abipus sienos vs Prieš srovę 12.14:11.56 (duomenys iš TNS).

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Personalijos, TV istorija
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

3 komentarai:

 1. Šypsena | 30 kovo, 2011 at 10:16

  Svarbiausia, kad Audrė labai graži, jos akys nuostabios… tai traukia žiūrėti.

  Please wait...
 2. Jurgytukas | 1 balandžio, 2011 at 12:28

  Nei vienos nei kitos laidos nežiūriu. Net nesugebėčiau atskirti, kur kuri. Ir rodo tą patį (kai junginėju kanalus). Apskritai, nesuprantu, kas juos žiūri..

  Please wait...
 3. Laima | 22 lapkričio, 2011 at 20:54

  Gerb.Audre,
  sijonus, suknutes ir kt. ne užsideda, o apsivelka. Labai negražu, kai iš televizijos ekranų skamba tokie vertiniai iš rusų kalbos. Juk lietuviai visada batus apsiaudavo, kojines užsimaudavo, diržą užsijuosdavo ir t.t. Labai prašyčiau, kalbėkit taisiklingai.
  Pagarbiai

  Please wait...

Palikite komentarą