LECH KACZYNSKI: LENKIJOS PREZIDENTO ŽŪTIES PARAŠTĖSE

(Koreguota: 2020-04-20)

Žiūriu Lenkijos televiziją, tiesiogiai transliuojančią laidą, skirtą jų prezidento Lecho Kaczynskio ir jo aplinkos žūčiai.

Lech Kaczynski

Lech Kaczynski

Lenkai netiki tuo, kas atsitiko. Draugas lenkas, kuriam tik ką nusiunčiau žinutę su apgailestavimu, netiki taip pat.

Žuvo prezidento šeima, jo politinė aplinka, Seimo komitetų pirmininkai, vyskupai, armijos viršūnėlės. 96 asmenys.

Lenkai nežino, kaip jiems reiks pakeisti šitiek žmonių jų vertais. Jie jau žino, kad to tikrai nepadarys greitai.

Lenkams į galvą netelpa, kaip Prezidento broliui Jaroslawui Kaczynskiui reiks pranešti tragišką žinią sunkiai sergančiai brolių mamai.

Tu-154, kuriuos skrido Lechas Kaczynskis, buvo senas ir nurašytinas lėktuvas – dalis lėktuvų parko, dėl kurio Lenkijos spaudoje nuolat kildavo diskusijos.

Berods, tai piloto klaida. Bet Smolensko oro uostas nėra modernus – jame niekuomet nebuvo automatinių navigacijos sistemų, o ir nusileidimo takas – per trumpas tokio tipo lėktuvams. Todėl piloto manevrai nori nenori turėjo būti rizikingi. Juolab, kad buvo tirštas rūkas.

Lenkai kelia klausimą, kodėl tiek iškilių žmonių buvo patalpinta į vieną lėktuvą, o ne, tarkim, į keturis. Pavėlavusi savigrauža.

Makabriškas sutapimas – dabartinis elitas žuvo ten, kur prieš 70 metų buvo nugalabyta virš 30 tūkstančių lenkų prieškario elito Katynėje.

Likimas – bene paskutinė užsienio valstybės vadovė, susitikusi su Lenkijos prezidentu, buvo Dalia Grybauskaitė. Kuri turėjo ketvirtadienį vakarieniauti Prahoje su Obama.

Bet pasirinko susitikimą su Lechu Kaczynskiu.

Please wait...
Kategorijos:  Politika, Personalijos
Tags: , , , , ,

3 komentarai:

 1. Liutauras | 10 balandžio, 2010 at 14:00

  mokytis mokytis ir dar kartą mokytis. iš svetimų klaidų.

  po 9/11 visų (!) stambesnių pasaulinių korporacijų vadovai ne tik kad nebegalėjo skristi vienu lėktuvu – kai kurios korporacijos nustatė taisyklės, kad vadovaujantys asmenys netgi negali būti tuo pat metu pakilę ore…

  skaudu, kad tai nutinka vienai iš Lietuvos strateginių partnerių..

  Please wait...
 2. osam | 10 balandžio, 2010 at 14:12

  Aš ir šiaip nelabai suprantu kodėl jie nesileido į kitą oro uostą, jei benzino turėjo ir artimiausiuose miestuose rūko nebuvo. Aišku jau po laiko. Užuojauta jiems.

  Please wait...
 3. V | 10 balandžio, 2010 at 16:32

  Aš irgi visus artimuosius užjaučiu

  Please wait...

Palikite komentarą