PIGUS IŠORINIS DISKAS: LABAI IŠSAMI PAIEŠKA

(Koreguota: 2020-01-12)

Atšviežiname mūsų kiek primirštą konsumerinę temą. Bloginimas, kaip žinia, yra dar ir aplinkos stebėjimas, bei stropus, bet visai nebūtinai talentingas aplinkos fiksavimas. Čia metame akmenėlį visų pirma į savo daržą. Kad nesusireikšmintume buitinės grafomanijos priepuoliuose.

Seniai nerašėme apie mūsų bėdas ir džiaugsmus įsigyjant elektroniką. Per tą laiką išnyko BMS Megapolis, kuriam nieko gero nelinkėjome. Užtat lyg feniksai atgimsta visokie fortakai. Būtent jų reklamą pastebėjome kažkuriame portale. Išorinis vieno terabaito Samsung diskas už patrauklią  2 Lt kainą. Kai 320 gigabaitų kainuoja 40 litų pigiau, o kai kur ir brangiau. Miela. Juolab, kad mūsų kompiuteriuose esančias bylas jau nukopijuoti į papildomą saugyklą, nes tie kompiuteriai turi blogą savybę imti ir nusprogti pačiu netikėčiausiu metu.

Nesu šykštuolis, bet nematau jokios prasmės leisti daug pinigų kažkokioms geležims, kai galima gauti daiktą pigiau, o už skirtumą nusipirkti butelaitį prašmatnesnio vyno, nei paprastai. Todėl dėl jo ir padirbėsiu kelias valandas.

Todėl, nors ir tikėdami Fortako reklama, tikrinsime visus įmanomus variantus. Gal kur bus pigiau ar kiek brangiau, bet gerokai kokybiškiau. Faktas, kad virš 300 litų už vieną terabaitą, man, nerafinuotam vartotojui, mokėti tikrai neverta.

O įprastinių, televizinių skaitytojų atsiprašysiu, jei jiems bus nuobodu.

Konkurso sąlygos – vienas terabaitas iki 300 litų su pristatymo išlaidomis.

Renku elektroninė parduotuvė” paieškos sistemoje. Pirmoje eilutėje  hostex.lt pasiūlymas pačiam įsteigti elektroninę parduotuvę. Ačiū, šitas verslas mums per daug subtilus. Praleidžiame.  Antra topshop.lt teleparduotuvė. Ačiū, irgi apsieisime. Trečia pigu.lt. Čia jau įdomiau. Renkuosi skyrelį Kietieji diskai. Labai patogu, nes siūloma filtruoti net pagal penkias kategorijas – kainą, tipą, talpą, jungtį ir firmą. Man reikia išorinio disko – Tipo kategorijoje siūloma rinktis iš dviejų variantų 2.5″ ir 3.5″. Hm… Koks skirtumas? Einu į IT enciklopediją nežinau.lt, renku jo paieškos sistemoje Išorinio disko tipas.  Užrašas – Deja, nepavyko rasti informacijos pagal jūsų kriterijus. Pabandykite įrašyti kitus žodžius. Jokių kitų žodžių nebežinau. Jau ir šituos sunkiai įkertu. Nusprendžiame sau mėgėjiškai, kad tai turėtų būti greitis, bet mums juk svarbiausia talpa. Todėl ir renkamės vieną terabaitą Talpos kategorijoje. Pigiausia WD Elements Desktop 1 TB už 322 Lt. Pralošėte.

Einame toliau. Kita neriba.lt. Yra išorinių diskų kategorija ir galimybė rinktis pagal talpą. Pasirinkimas žymiai skurdesnis, nei . Pigiausias SEAGATE HDD FREEAGENT DESK 1 TB USB 2.0 už 361 Lt. Netinka.

Toliau e-muge.lt. Renkuosi Kompiuteriai ir priedai, po to Kompiuterių dalys ir priedai. 2565 rezultatai, bet išorinis diskas neišskirtas į atskirą kategoriją. Problema. Kaip šitiek sužiūrėti? Gerai, įrašome Išorinis diskas į paieškos laukelį. Išmeta Rezultatų, atitinkančių paiešką, nėra. Nieko sau parduotuvė! Vieną vartotoją jau praradote.

Skaityk  PIGIAUSIAS TELEFONAS: KAIP JO IEŠKOJAU

elink.k-k.lt. Kažkoks pavargęs daiktas. Jį dar kažkas administruoja?

rebuild.lt Yra išorinių HDD diskų kategorija. Džiugu. Ir net 113 prekių variantų. Beveik kaip pigu.lt. Nėra filtro pagal talpą, užtat jau iškart surūšiuota pagal kainą. Pigiausias Samsung External 3.5” STORY station. Tas pats,kaip ir Fortake, tik 318 Lt. 49 litais brangiau.

Azon.lt. Taip pat atrandame čia išorinius HDD. Yra rūšiavimas pagal kainą. 111 variantų. , štai. Radome dar vieną pigesnį už 300 Lt. Tai WD ELEMENTS DESKTOP 1TB USB2.0 už 288 Lt. Toks pats pigu.lt kainuoja 322 Lt. Juolab, kad jis jau paruoštas siuntimui, o Samsungo Fortake reiktų laukti dar tris dienas, O jei per tą laiką kompas ims ir nusprogs?!

Na, bet žiūrime toliau. ebs.lt. Lozungas Mes IŠRINKOME Jums GERIAUSIUS PRODUTUS UŽ YPATINGĄ KAINĄ! Už ypatingą… Na, na…Yra stacionarūs, nešiojami kompiuteriai, programinė įranga. Išorinių diskų nesimato. Nenorite mano pinigų? Nereikia Jūsų ir man.

b-a.lt. Ir pasirink tu man tokį keistą pavadinimą… Gal čia kokie kompiuteristai tvarkosi? Back-up įrenginiai, back-up sistemos, diskų masyvai… Savi saviems. Baugu. Geriau bėgu iš čia, kol neužback-up’ino.

poranka.lt. Girdėjote apie tokį stebuklą? Aš irgi ne. Išorinių diskų esama. Samsung External 3.5” STORY station. Fortakinis už 318 Lt. Praskridot.

deze.lt. Na, kaip bevartysi, neteisingas pavadinimas interneto svetainei. Net tris specifiškai lietuviškas raides turinti žodis dėžė tiesiog iškrenta iš globaliojo interneto. Gal patyrusiems kompiuterinės technikos platintojams, besispecializuojantiems dar ir duomenų atkūrime (jei laiku nenusipirksiu papildomo išorinio disko, gali tekti dar ir todėl naudotis jų paslaugomis…) UAB Matrix reikėjo pasisamdyti kokius copywriter’ius ar šiaip žmones su galva prieš išrenkant tokį prekės ženklą platinimui?

Tai jau ne standartinė, o specializuota elektroninė parduotuvė. Rezultatų išmetama labai daug, tačiau jie rūšiuojami tik pagal gamintoją. Jokios talpos ar bent jau kainos kriterijaus. Teks sugaišti daug laiko prie šito išsamaus, bet, panašu, business-to-business sąrašėlio. Bet gal apsimokės – juk Matrix savo reikalo meistrai…

Variantų daug, bet bene visur prie kiekio sandėlyje puikuojasi nuliukas, kuris praktiškai ir anuliuoja tos gausybės daromą įspūdį. Gali įsitraukti visą pasaulio gaminamą techniką, įsivesti koeficientą pagal valiutos kursą ir tapti globaliu pardavėju. Keliose pozicijose dienos, kada bus galima nusipirkti prekę, stulpelyje skaitome 1900.01.01. Labai informatyvu. Laikas pirkti laiko mašiną.

Beje, paspaudęs ant norimos prekės, beveik niekur negausi aprašymo. Matome tik lakonišką Nėra aprašymo.

Bet pigiausias variantas atrodo tikrai patraukliai. Kol kas deze.lt yra konkurso lyderis – WESTERN DIGITAL (WD) Elements USB 2.0 1TB (1000GB) External Hard Drive – black už 261 Lt.

Skaityk  RIMTAS REIKALAS „TELELOTO“

Einame toliau ir randame techshop.lt. Kietųjų diskų kategorijoje neišskirti išoriniai ir vidiniai. Gal nesirausime… Ačiū.

Na, ką gi – pasiekėme jau dešimtą Google puslapį. Laikas keisti raktažodį – įvedame išorinis diskas, nes norime surasti kompiuterinės technikos platintojų svetainių. deze.lt pavyzdys įkvepia.

pikselis.lt. Nuvilia išorinių diskų pasirinkimo galimybės – tik du variantai.

Na, va, kaip gražu. Kompiuterių blogas gražia forma paaiškina, kuo skiriasi 2.5″ ir 3.5″ tipo išoriniai diskai. Pasirodo išorinių diskų viduje montuojami 2.5 ir 3.5 colių HDD. 2.5 colių privalumai – tylus darbas, patogūs pernešti, maitinami iš USB porto (tai reiškia mažiau kabelių ir daugiau galimybių prijungti). Ypač garsus ir erzinantis 3.5 colių HDD girdimas triukšmas, kuomet jis prijungiamas prie komputerio ar HD TV grotuvo ir yra indeksuojamas. 2.5 colių minusai – didesnė kaina ir mažesnė galima talpa. Šiuo metu maksimali 2.5 colių HDD talpa – 500 GB, o 3.5 colių – 2TB. 3.5″ išoriniai HDD naudoja papildomą išorinį maitinimo šaltinį.

Supratome. Triukšmas mūsų neerzina, juolab, kad disku naudosimės tik bylų kopijavimui.

Reikia keisti raktažodžius, nes labai jau daug šiukšlių šituose išoriniuose diskuose. Renkame kompiuteriai.

Na, štai. Lenda specializuoti kompiuterijos pardavėjai. frifor.lt. Fortakinis Samsung už 310 Lt.

Pasirodė beon.lt. Ne, vaikinai, man su Jumis ne pakeliui. Kartą čia pirkdami turėjome šiokių tokių nesusipratimų ir nemalonaus aptarnavimo atvejį.

Išlindo www.bmsmegapolis.eu. Prekiaujate šiukšlėmis, ponai prisiekusieji tarėjai? Mes neambicingi, pasižiūrėsime ir pas jus, kokių liekanų turite. Gražiai rūšiuoja pagal kainą. Fortakinis Samsung už 299 Lt. Taip ir nesupratau, bankrutavo jie, ar ne. Žiūriu į parduotuvių sąrašą – dvi Vilniuje ir viena Kaune. Optimizacija tokia, sakyčiau.

Na, štai, o ICG svetainytė praneša pasitraukianti iš mažmeninės prekybos verslo.

Topo centro svetainė. Išorinių diskų nėra. Ką padarysi. Bet kad pas jus apskritai nėra kainų, tai čia jau visai įdomu. Jokio viešumo.

computer.lt. yra išorinių diskų, bet rūšiavimas, kaip ir deze.lt, atmestinis. Tik per firmas. Ką gi, eisim. Kaip per mergas. Fortakinis Samsung už 308 Lt.

itbank.lt. Per vargus radau, kur padėti tie diskai, o po to teko rezignuoti, nes rūšiavimo ten jokio, viskas sumesta į krūvą.

kompsis.lt. Perdėm specializuota leksika, nekertame.

piguskompiuteriai.lt. Darosi banalu.

Tiptop.ltFortakinis Samsung už 308 Lt. Dar banaliau.

Skaityk  BRANGSTANT ELEKTRAI RINKOJE "PIGU.LT" PADAVĖ TELEVIZORIŲ SU KROSNINE PAKURA

tangopc.lt. Neįkertu.

skytech.lt. Grupuoja tik pagal pavadinimą. Skurdoka. Bet variantas neprastas – LACIE DESKTOP GRAND 1TB USB2.0 už 277 Lt ir WD ELEMENTS DESKTOP 1TB USB2.0 už 279 litus.

cpu.lt. Įspūdinga – 427 variantai, bet jokių protingų rūšiavimo galimybių. Ačiū, negaišime laiko.

pirkpigiau.lt. Rūšiuojant galima nusistatyti kainos ribas. Įrašome iki 300. Nerasta.

epolis.lt. Yra trys kieti diskai, bet net nepažymėta ar išoriniai. Labai kuklu.

Septintas paieškos puslapis. Prasideda visokie moksliniai straipsniai. Įvedu, ką prisimenu. Tarkim, Pro futuro buvo tokie. Yra. Egzistuoja dar, pasirodo. Kažkodėl skirstymas pagal firmas. Turi atskirai spausti ant firmos, kad galėtum pasižiūrėti. Na, gerai, spausime, nors ta firma svarbesnė jūsų sandėliui, o ne vartotojui. Spaudžiu. Nulis pasiūlymų. Daugiau į senųjų kompiuterininkų svetaines nevaikščiosiu.

Taigi radau tuos kelis pigesnius, nei 300 Lt. Teikiu kompiuterių daktaro diagnozei. Kompiuterių daktaras pasakė, kad visi maždaug vienodi. Gerai, esame konservatyvūs, pėdiname į Fortaką pirkti Samsung. Neelektroniškai.

Terabaito paprašytas berniukėlis pasako, kad akcijinė kaina negalioja, nes pasikeitė dolerio kursas. Tai, sakau, sumažėjo, nes dolerio kursas per tas porą dienų irgi tapo žemesnis? Ne, pasirodo Fortakas turi savo stebuklingą dolerio kursų matavimą ir tada, kai kitur jis mažėja, Fortake didėja. Samsung kainuoja jau 280 Lt. Gerai, imu, nes benzinas kitur iš čia važiuoti kainuos daugiau. Bet pasitenkinimo nesijaučia.

Nepatinka man tas Fortakas, nors šį kartą jį išsirinkau.

O diskas jau antrą parą  sėkmingai dūzgia, kopijuoja atmintį.

uagadugu išvada – jei norite rasti kompiuterinės technikos internete, ieškokite jos specializuotose kompiuterininkų parduotuvėse, o ne elektroninėse. Pastarosiose ji brangesnė, nors šios parduotuvės yra žymiai patrauklesnės neišprususiems ir jose daugiau palyginimo galimybių, skirstymo į tipus ir potipius.

Kompiuterininkų parduotuvės mažai stengiasi patikti paprastam vartotojui, čia daug tiesiog kosminių, visiškai nesuprantamų eiliniam uagadugu terminų.

Bet pigiau.

Please wait...
Kategorijos:  Konsumerika
Tags: , , , , ,

13 komentarai:

 1. Gabija | 17 sausio, 2010 at 13:26

  Krūvos bėdų su e-parduotuvėm aprašytos. Kaip retas vartotojas net 10 googlo puslapių apžiūrėjai, smagių versliukų esama, kur nei SEO nesutvarkyta, nei paieška pritaikyta, ir šiaip, nieko nesupranti, net ir ne pats durniausias būdamas.

  Ne per seniausiai lygiai taip pat ieškojau kvepalų, tai ir kilo abejonė, ar tik ne specialiai viską kai kurie daro priešingai, nei reikėtų – kad tik nepatogiau ir brangiau būtų.

  Please wait...
 2. xerksas | 17 sausio, 2010 at 15:08

  Dėkuj. Man kaip tik terabaitinio disko reikia.

  Please wait...
 3. Ramūnas | 17 sausio, 2010 at 15:25

  1 TB WD firmos pirkau už 275 lt, plius gavau 50 Lt nuolaidą el. parduotuvėje IMK.lt

  Please wait...
 4. medikas | 17 sausio, 2010 at 15:30

  bukvaliai Ogminoje rankiniu budu perkant, 1 terabaitas pries naujus metus kainavo 270 Lt

  Please wait...
 5. Deficitas | 17 sausio, 2010 at 15:50

  Jei gaunat kur 1 TB pigiau, nei 300, tai ir imkit, nes jie dabar deficitas. Apie Kalėdas juos iššlavė tiek LT, tiek vakaruose. Ir kokį mėnesiuką jų senom kainom dar nebus. Po to aišku vėl pigs.

  Prieš naujus iš pigu.lt Buffalo 1TB ėmiau už 259, o dabar jų išvis nebėr.

  Please wait...
 6. Darius | 17 sausio, 2010 at 22:32

  Kilobaitas.lt ėmiau pusantro terabaito už 358Lt, negana to atsiimdamas gavau pažiūrėt į klaikiai juokingą vadybininką. 🙂

  O bet tačiau dėl pigiai ir gerai tai man kol kas gerakaina.lt (beon) nėra pakišusi kiaulės.

  Please wait...
 7. Liutauras | 18 sausio, 2010 at 00:35

  Na, zinokit, kartais kaina nera pagrindinis kriterijus. Dazniausiai kokia sud-paruotuvele siulo MAZIAUSIA kaina rinkoje, o kai pervedi pinigelius – atia-atia, nei pinigu, nei prekes. Cia liudna patirtis mano.

  Ir visur gi dar pristatymo mokestis paslieptas: atrodo pigiai, o kai perki – tau bac, 20 Lt pristatymas…

  Please wait...
 8. Aurimas | 18 sausio, 2010 at 01:40

  Nzn – tie, kurie lyderiai pirmuose vietose Google – ten viskas patikimai. Kaikada reikia permoketi 10-15LT uz gera aptarnavima. Pats pirkau ir pigu.lt ir rebuild.lt. Abudu puslapiai padaryti rimtai ir profesionaliai ir matosi kad ne kazkoks studentas padare. Lengva rasti norima preke ir svarbiausiai tai nesuki galvos del to ar bus viskas ok su uzsakymu – paskambina, pranesa ir tiek. Del 10-to Google puslapio visokiu a-la “megapigiausiapreke.lt” – siulau ten net neziureti, Liutauras gerai apie tai parase. Apie tai kad rimta e-parduotuve turi buti uzregistruota kaip UAB’as tai net nesakau…

  Please wait...
 9. Zuikis | 19 sausio, 2010 at 11:00

  Kas eis autoriaus keliais noriu priminti, kad dabar populiarejanti eSATA sasaja yra gerokai greitesne. Jei jusu “draugas” laptopas turi tokia jungti ir isorini diska planuojate naudoti darbui o ne tik atsarginiu kpoiju laikymmui, diska geriau pirkite su tokia jungtim (paprastai kartu su ja buna ir USB). 🙂

  Please wait...
 10. Vaiva | 12 vasario, 2010 at 10:56

  Jetau kaip ačiū, kaip man to dabar reikėjo…

  Please wait...
 11. Alius | 12 vasario, 2010 at 12:39

  Kad tik mačytų…

  Please wait...
 12. Filia | 24 balandžio, 2010 at 03:10

  Kaip čia sudėtingai viskas buvo 🙂 Ilgai skaičiau, kad perskaityčiau, jog vis tiek nukeliavai į Fortaką. Fortakas su Kilobaitu pliekiasi ne tik kainomis… stebėsim kada užsilenks prisikėliai. :d

  Please wait...
 13. Spynava | 4 vasario, 2020 at 13:14

  Įdomiai.

  Please wait...

Palikite komentarą