IR TV3, IR LNK SAVE SKELBIA SĖKMINGIAU ATIDARIUSIOMIS TV SEZONĄ. KURI TEISI?

(Last Updated On: 2019-10-27)

uagadugu rašo šitą komentarą, kad mūsų skaitytojų galvose nebūtų painiavos. LNK ir TV3 išsiuntinėjo spaudos pranešimus, kur abi skelbia savo sezono atidarymo vakarus pergalėmis.

TV3:

IR TV3, IR LNK SAVE SKELBIA SĖKMINGIAU ATIDARIUSIOMIS TV SEZONĄ. KURI TEISI?

LNK:

IR TV3, IR LNK SAVE SKELBIA SĖKMINGIAU ATIDARIUSIOMIS TV SEZONĄ. KURI TEISI?

Televizijos ir reklamos agentūros vertina sociologų išmatuotą auditoriją pagal daug parametrų. Tikrai nevarginsiu jūsų sausais teoriniais išvedžiojimais. Paryškinsiu tik tuos, kurie dažnai pateikiami žiniasklaidai. Tai reitingas ir auditorijos dalis. Reitingas yra žiūrovų kiekis, skaičiuojamas nuo visų Lietuvos gyventojų turinčių televizorių. Tarkim, jei konkrečią laidą žiūrėjo 300 tūkst. žiūrovų, tai, žinodami, kad Lietuvoje gyvena, tarkim, trys milijonai gyventojų, suskaičiuosime 10 procentų reitingo. Tuo tarpu auditorijos dalis yra žiūrovų kiekis nuo visų tų, kurie tuo metu buvo įsijungę televizorius. Todėl, jeigu tuo metu, kai konkrečią laidą žiūrėjo tie jau minėtieji 300 tūkst. žiūrovų, televizorius buvo įsijungę 1.5 milijono, reiškia jos auditorijos dalis – 20 procentų.

Susumuokime. Laidos apie kurią kalbame reitingas yra 10 procentų, o auditorijos dalis arba share, kaip ją vadina TV profesionalai – 20.

Pagal nusistovėjusį standartą, platesnei publikai pateikiami laidų reitingai, o ne share. Laidų dešimtukai, kuriuos Jūs matote spausdinamus periodiniuose TV leidiniuose ir kuriuos tiems leidiniams pateikia pats TNS Gallup, yra sudaryti būtent pagal reitingą.

Dažniausiai lyginant dviejų laidų reitingą ir share, laida pralaiminti reitinguose, pralaimi ir share. Tačiau kartais, kai lyginamos laidos buvo transliuojamos skirtingose laiko zonuose, atsitinka, kad laida laimėjusi reitingus, pralaimi share.

Taip atsitiko su atidarymo koncertais. LNK atidarymo koncertas surinko daugiau žiūrovų, nei TV3 (LNK duomenimis -11.7, kai TV3 – 9.9), bet buvo ištisai rodomas geriausio laiko zonoje, todėl turėjo žymiai didesnį pasipriešinimą iš kitų kanalų, o jo auditorijos dalis buvo mažesnė, nei TV3 (LNK – 32.6, kai TV3 – 36.3), kurios koncertas tęsėsi iki 00:30, o ten konkurencijos nebuvo jokios.

Skaityk  SERIALAI: KAIP JUOS ŽIŪRI JAUNAS IR SENAS?

LNK ir TV3 spaudos pranešimuose praleidžiamas jiems nepalankus skaičius. Tik tai, ką daro LNK, šiuo atveju yra natūralu, nes, kaip jau aukščiau rašėme, šnekant apie laidas būtent reitingo kategorija ir yra pagrindinė – share minėti neprofesionaliame kontekste nebūtina. TV3 rinkodara yra žymiai agresyvesnė, todėl ryžtasi profesionalų kontekstą iškišti neprofesionaliam skaitytojui ir, uagadugu nuomone, pasielgta neetiškaikorektiškai.

Nors kriminalo tame, be abejo nėra. Tiesiog pasakoma ne visa tiesa.

Būkite budrūs.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Rinka
Tags: , , , , , , ,

10 komentarai:

 1. bunnie | 26 rugpjūčio, 2009 at 13:03

  Nesutikciau, kad tik LNK buvo garso brokas. Man atvirksciai – labiau krito i akis (ausis) TV3 sezono atidarymo nuolatines problemos su garsu. Ir tai ne siaip zmogiskos klaidos. Akivaizdziai technika streikavo tose vietose, kur neturejo streikuoti.

  Please wait...
 2. gato | 26 rugpjūčio, 2009 at 13:59

  Nežiūrėjau nei vieno nei kito, bet apie abu girdėjau, kad buvo laaabai blogai. Tik niekas konkrečiai nepapasakoja, KAS buvo taaip blogai. Negi tikrai blogiau nei visada?

  Please wait...
 3. komentaras | 26 rugpjūčio, 2009 at 14:57

  Siūlau paskaityti

  http://www.tinklink.lt/ka_sutraiskys_naujasis_lnk_pramogu_traukinys

  Please wait...
 4. Sajonara | 26 rugpjūčio, 2009 at 17:12

  As ir neziurejau, bet girdejau, kad prastai . Pas abi TV.
  O del operavimo skaiciais- po tokiu pasisakymu viesai, paplinta posakiai apie statistika, kaip apie 3 melo rusi.Graudu 🙁

  Please wait...
 5. tim | 26 rugpjūčio, 2009 at 21:26

  juokinga šiek tiek 🙂

  Please wait...
 6. tim | 26 rugpjūčio, 2009 at 21:41

  Juokinga ta “konkurencija”, “žvaigždžių” “perpirkinėjimai”, šūkis “mano tv3 – iš žmonių, dirbusių 100 metų kitame telike… nei ten jų tas tv3, nei ką. RTL tarp kitko irgi tox pat “šūkis”, ar RTL irgi priklauso VIASAT tinklui? Kažkaip pas mus visi bando eiti pačiu lengviausiu keliu – copy – paste.

  Please wait...
 7. Medikas | 27 rugpjūčio, 2009 at 15:21

  taip taip, statisktika nieka nemeluoja, ji tik manipuliuoja. Todel reikia moketi atskirti grudus nuo pelu, ka Autorius ir padare. Bet yra apgailetina, kai media agentura, save tituluojanti viena “paciausiu” rinkoje, savo tinklalapyje, ir savo direktoriaus (!) asmenyje neraudouodama apreiskia, kad “retingas” yra “auditorijos dalis”.

  Please wait...
 8. adcm | 2 rugsėjo, 2009 at 10:06

  Medike, nežinau apie kurį čia direktorių kalba, bet man tai ir nesvarbu, juk reitingas ir yra auditorijos dalis procentais, kurio ženklo niekuomet prie reitingo nerašom:) tik kaip uagadugu teisingai paaiškino, tai dalis ne tuo metu žiūrėjusios, o visos įmanomo auditorijos. per spekuliavimą sąvokomis profesionalumas neišryškėja.

  Please wait...
 9. adcm | 2 rugsėjo, 2009 at 10:10

  kad nesivelt į ginčus: dalìs sf. (4) 1. R, K tam tikras viso daikto kiekis.

  taigi, dalis yra KIEKIS.

  Please wait...
 10. Medikas | 14 rugsėjo, 2009 at 16:01

  adcm: labai teisingai pastebeta: “per spekuliavimą sąvokomis profesionalumas neišryškėja”. Ta ir norejau pasakyti.

  Please wait...

Palikite komentarą