“LIETUVOS METŲ MOTERĮ” SU “ŽMONIŲ” APDOVANOJIMAIS LYGINANT

(Last Updated On: 2019-07-31)
Lietuvos Metų Moteris

Lietuvos Metų Moteris 2010 © LNK

Laisvas ir nepriklausomas kanalas penktadienį kabino „Moterį“.

Flirtavo pirmą kartą, elgėsi nedrąsiai. Moteris su savo televizine personifikacija – Lietuvos Metų Moters (LMM) apdovanojimais pirmus du kartus buvo maloninama TV3 dėmesio, o trečiam krito į LNK glėbį.

Teisinga būtų šį renginį lyginti su Žmonių apdovanojimais. Kaip žinia, prieš kelias savaites šis žurnalas pirmą savo apdovanojimų ceremoniją parodė TV3 kanalo bangomis.

Kanalo, iš kurio Moteris šiais metais iškeliavo.

Tai buvo labai skirtingi renginiai. LMM buvo gerokai kameriškesni – šio įspūdžio pagrindinis autorius yra filmavimo paviljonas – LNK studija vis gi erdve ir gyliu negali prilygti Teatro arenai, kur vyko Žmonių apdovanojimai. Kitas didelis skirtumas yra forma. Žmonės rodė tiesioginį renginį, kuriam labiausiai tiktų koncerto pavadinimas su nedideliais konferanso intarpais, o LMM šalia koncertinės dalies sumontavo labai daug filmuotos medžiagos. Šitaip žaisti leido LNK kanalo pasirinkta netiesioginė transliavimo forma. Yra įvairių nuomonių apie tokių pastangų vaisingumą – skeptikai šneka, kad jos kaip tik gali sodinti pramoginį turinį.

Nežinau, kam, bet uagadugu tai jau tikrai yra labai svarbus toks istorijos pasakojimo elementas, kaip kulminacija. Per Žmones ta kulminacija atsitiko paties renginio transliavimo metu (tiksliau, daug kulminacijų) – turiu omeny apdovanojimo laureato pavardės atskleidimą. LMM atveju, žiūrovas žinojo, kas kokius prizus gaus – apie tai jau buvo skelbta ir rašyta, nes ceremonija filmuota penkios dienos iki eterio.

Skyrėsi ir renginių vedimo forma. Žmonių apdovanojimus tarpusavyje šmaikštaudama puošė moteriškai vyriška pora – Rūta Ščiogolevaitė ir Vytautas Rumšas, o LMM turėjo vesti Arūnas Valinskas. Bet vietoj jo scenoje visu KK2 grožiu ir stotu  pasirodė Tomas Ališauskas, kuris, neturėdamas poros, nuo scenos žarstė metaforinius skečus, panašius į pasakėčias.

Skaityk  LNK SAVIGYRA: REITINGŲ PIKAS "AUKSINIAMS SVOGŪNAMS" PASIBAIGUS

Krito į akį publikos amžiaus skirtumas. LMM šiuo atžvilgiu buvo daug solidesnė – LNK studijoje buvo susirinkę daug brandesnio amžiaus moterų ir vyrų, kai Žmonėse povo plunksnomis šėlo visa Lietuvos bulvaro grietinėlė. Pastarosios elgsena labiau priminė linksmą tūsių.

Tą savo solidumą LNK bandė visais būdais gyvinti – linksmesniais koncertiniais numeriais ir gaudydama akimirkas, kai studijoje kas nors bandė elgtis ne taip solidžiai – šypsotis, juoktis ar netgi ploti į dainos ritmą.

Deja, nebuvo daug tokių momentų, publika buvo rimta ir, kaip minėjau, solidi be galo ir krašto.

Tiesa, tarp atlikėjų pasigedau bene visų LNK proginių renginių etiketės Džordanos Butkutės, bet čia dalyvavo Eurovizijos lietuviškosios dalies nugalėtoja Evelina Sašenko, kuri dalį savo dainos atliko lietuvių kalba.

Pikantiška, kad svarbiausią LMM apdovanojimą gavo Neringa Čereškevičienė, šiuo metu esanti viena LNK konkurentės TV3 televizijos veidų. Ir Vaikų balso, ant kurio LNK savo programoje penktadienį brutaliai užmetė Lietuvos Metų Moterį, vedėja…

Metas skaičiams. Pagal TNS duomenis, LMM reitingai buvo 11.1 procento, kai TV3 tuo metu rinko 8.5. LNK laimėjo. Tiesa, piktesni komentatoriai pastebėtų, kad Žmonių apdovanojimus žiūrėjo 11.4 procento, nors pastarieji turėjo daug ambicingesnį varžovą – Lietuvos supermiesto premjerą.

Šiuo atveju, neprisidėsiu. Plika akimi matėsi, kad LNK ir Moters bendro renginio biudžetas buvo akivaizdžiai kuklesnis, todėl ir rezultatas, manau, atitiko lūkesčius.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Personalijos, Rinka
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

14 komentarai:

 1. Šiaip | 7 kovo, 2011 at 14:49

  O 2,6 proc. kiek apytiksliai būtų žiūrovų (tūkst.)?
  Tiesa, kaip sekėsi Giminėms?

  Please wait...
 2. uagadugu | 7 kovo, 2011 at 14:55

  Maždaug apie 75 tūkstančius, Šiaip. Apie Gimines bus atskiras post’as.

  Please wait...
 3. Ingis | 7 kovo, 2011 at 14:55

  Visai nebeduoda apžvalgų apie serialus.

  Please wait...
 4. uagadugu | 7 kovo, 2011 at 15:11

  Čia apie mane, Ingi? Bus kiek vėliau. Nespėju visko aprėpti – yra aktualesnių įvykių.

  Please wait...
 5. nida | 7 kovo, 2011 at 15:12

  laukiu, gal ir ne aš viena, posto apie vakarykštę TV3 diskusiją (Savaitės komentaruose).

  Please wait...
 6. Arūnas | 7 kovo, 2011 at 15:48

  O kaip tenisas per TV1 reitingų atžvilgiiu?

  Please wait...
 7. uagadugu | 7 kovo, 2011 at 16:06

  Tada atsakau visiems iškart:
  Šiandien bus (jei spėsiu, nes turiu ir darbų, kur kapeika kapsi ir dar asmeninį gyvenimą vieną tokį…:):
  1. Bitinukai.
  2. Savaitės komentarai

  Rytoj:

  1. Giminės
  2. Tenisas
  3. Jausmų miestas.

  Jei kažko nespėsiu, kelsis į kitą dieną.

  Please wait...
 8. Ingis | 7 kovo, 2011 at 16:15

  Tenisas su Berankiu buvo tikras grožis. Dėl serialų: matau, kad TOP 20 yra tik vienas serialas, tai įdomu, kaip kiti serialai susistumdė. “Giminių” kūrėjai dėl pretenzijų į kiną, švelniai tariant, truputi perdėjo.

  Please wait...
 9. pats graziausias ir protingiausias | 12 kovo, 2011 at 14:03

  Bet man atrodo, kad LMM publika ir turejo buti solidi, rimta.

  Please wait...
 10. uagadugu | 12 kovo, 2011 at 14:23

  Sunku nesutikti. Tačiau tas Jūsų “bet” turėtų reikšti prieštaravimą kažkuriam mano teiginiui įraše. Hm…., skaitau, skaitau ir jokios peikiančios intonacijos tos publikos atžvilgiu nepastebiu. Manau, kad tiesiog parašiau, kaip buvo. Ačiū, kad apsilankėte mano tinklaraštyje!

  Please wait...
 11. pats graziausias ir protingiausias | 13 kovo, 2011 at 16:16

  O kaip tos dvi pastraipos, kurios teigia jog LNK bande visais budais nuslopinti publikos soliduma, bet DEJA televizijai to nepavyko?

  Please wait...
 12. uagadugu | 13 kovo, 2011 at 16:47

  Netiksliai cituojat. Nerašau deja, kad publika solidi.:)

  Please wait...
 13. pats graziausias ir protingiausias | 13 kovo, 2011 at 16:57

  Krito į akį publikos amžiaus skirtumas. LMM šiuo atžvilgiu buvo daug solidesnė

  Please wait...
 14. uagadugu | 13 kovo, 2011 at 21:46

  Tai Jūs priekaištaujate man dėl to, jog pastebėjau publikos amžiaus skirtumą, ar kaip? Kas Jums netinka?

  Please wait...

Palikite komentarą