KOMENTATORIAI KLAUSIA: “VIASAT” VAKAR PER EUROLYGĄ PAŽEIDĖ REKLAMOS ĮSTATYMĄ?

(Last Updated On: 2019-07-31)

Komentatorius Mao vakar iškart po Eurolygos rungtynių, kurias transliavo TV6, sunerimo: man sukėlė klausimų maždaug 22:00 per TV6 parodyta Carlsberg alaus reklama. Būkite malonūs, nušvieskite ar LT galima rodyti alkoholio reklamą anksčiau nei 23:00?

Visuomenės funkciją kartais sau pavykdantis uagadugu iškart ėmė jautį už ragų ir įjungė savo plataus komentatorių tinklo pajėgumus. Sat iškart atsiuntė iškarpą iš Alkoholio kontrolės Įstatymo pakeitimo Įstatymo, bet suklydo, nes citavo senąją jo redakciją.

Padėjo Vigo: senajį įstatymo variantą cituoji. aktuali versija draudžia iki 23:00:
2. Alkoholio reklama draudžiama:
3) Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių transliuotojų ir retransliuotojų transliuojamose programose nuo 6 valandos iki 23 valandos (išskyrus tiesiogiai ir ištisai transliuojamus ar retransliuojamus tarptautinius meno, kultūros ar sporto renginius.

O žibalo į ugnį įpylė ech: na dar buvo vakar ir Metaxos reklama 22:20 maždaug.

Taškus ant i sudėliojo Spyris: Alkoholio reklamos negalima rodyti iki 23 val. O išlyga (“išskyrus tiesiogiai ir ištisai …”) įvesta tik tam, kad nereikėtų bausti TV kanalų už logotipus ir kt. ant grindų, stendų, automobilių, marškinėlių ir pan. T.y. už reklamą, nepriklausančią nuo transliuotojo valios (atsiminkime prieš keletą metų kilusį šurmulį dėl bausmių įvairiems kanalams dėl tokių logotipų).

Išlyga netaikoma reklamos klipams ir kt. reklaminiams atributams, kurių atsiradimą eteryje TV kanalai gali ir turi kontroliuoti.

Minėta alkoholio reklama galėjo atsirasti anksčiau 23 val. per klaidą, neapsižiūrėjimą. Dėl vieno atvejo TV kanalas neturėtų būti baudžiamas. Tačiau įspėti už tai LRTK galėtų. Visgi, ji kontroliuoja įstatymo laikymasi ir jos reakcija turi būti.

Kitas dalykas, kad TV3 tokius bajerius mėto jau nebe pirmą kartą. Yra buvę, kad šnapsas Maximoje su didele nuolaida buvo reklamuotas per krepšinio čempionatą gerokai anksčiau, pačiu geriausiu laiku. Kadangi nesu labai didelis TV žiūrėtojas, o tokie atvejai man nutinka nebe pirmą kartą, galima tik įsivaizduoti kiek tokių “nekaltų” atvejų yra atsitikę.

Skaityk  SKAIČIAI: ZITA SARAKIENĖ BUS SĖKMINGAI PASTAČIUSI ANT ANTIŽVAIGŽDŽIŲ IŠ "24 VALANDŲ"

Turite pagrindo abejoti?

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Komentatoriaus rubrika, Krepšinis, Rinka, Sportas
Tags: , , , , , ,

3 komentarai:

 1. Liofka | 4 kovo, 2011 at 16:14

  Matomai TV3 virvučių šeimininkai vis dar ignoruoja kad LT paspruko į kitą laiko juostą. Taigi Maskvos laiku tai jau po 23:00 buvo.

  Please wait...
 2. Niekas Šunkara | 5 kovo, 2011 at 14:25

  O, gerbiamas uagadugu autoriau, ar matėte šios dienos Lietryčio “TV anteną”? Jūsų citata “Sparnuotuose žodžiuose” parašyta, paskaitykit, jei nematėt. 🙂

  Please wait...
 3. uagadugu | 5 kovo, 2011 at 15:18

  Ačiū, Niekas Šunkara, dirstelsiu nuo Kaziuko nusirovęs. Kartais TV antena iš tiesų kai ką iš uagadugu pacituoja.

  Please wait...

Palikite komentarą