KODĖL ROLANDAS SKAISGIRYS?

(Koreguota: 2019 4 rugpjūčio)

savo bloge aršiai piktinosi R. Skaisgirio įsigalėjimu tautos televizijose. Čia neliesiu jo serialų kokybės, šį subtilų estetinės prigimties klausimą pakedensiu kitą proga.

Viena aišku, kad R. Skaisgirio produkciją būtų paprasčiau lyginti su Lotynų Amerikos muilo operomis, o ne JAV serialais, kuriuos ir „paslaugiai“ (apie tai, kodel pasirenkamas toks laikas – kitame uagadugu rašinyje) „padeda“ apie vienuoliktą vakaro. Gardžiai pasijuokiau, kai vienoje radijo laidoje, paklaustas apie jo serialus, R. Skaisgirys pradėjo dėstyti „na, ką – TV3 irgi rodo populiarų serialą „Daktarą Hausą“. Na, na, rado su kuo lygintis…

Taigi, kodėl R. Skaisgirys okupavo gerą gabalą TV3 ir LNK geriausio laiko vakarais? Todėl, kad jis laiku investavo į techniką ir žmones. Niekas dabar jau neatsimena, bet pirmas jo serialas pasirodė dar prieš dešimt metų.

Pirmi serialai nebuvo vykę, bet jų dėka R. Skaisgirys su kūrybine grupe galėjo daug eksperimentuoti ir mokytis. Šiuo metu visus geresnius, gebančius taisyklingai papasakoti istoriją scenaristus po savo vėliava yra subūręs būtent R. Skaisgirys. Naujai ateinantys į rinką susiduria su didele problema būtent šitoje, scenarijų rašymo srityje.

Dėl šios bėdos kito prodiuserio Kristupo Krivicko serialas „Broliai“ šį rudenį gėdingai pralaimėjo tiesioginę akistatą su R. Skaisgirio „Nekviesta meile“.

Tai nebuvo vienintelė yda, bet nulėmė scenarijaus silpnumas (uagadugu nuomone K. Krivickui apskritai nevertėjo kelti kojos į menkai suprantamą teritoriją, – tikėsimės grėsmingasis prodiuseris už šiuos žodžius manęs nenušaus iš savo impozantiškojo revolverio). Dar patikslinsiu, kad televizinio scenarijaus rašymo specifika kaip dangus ir žemė skiriasi nuo knygos rašymo.

Savo ruožtu ši priežastis buvo pagrindinė, kodėl nuo spalio LNK pradėjo grėsmingai artėti prie “Brolius” nupirkusios TV3.

yra padaręs kitą strateginį žingsnį, jam dabar leidžiantį turėti pranašumą. Prieš kelis metus jis investavo į nuosavą kilnojamą televizijos stotį. Tai leidžia nepriklausyti nuo niekieno technikos, jis visiškai mobilus, gali permetinėti savo resursus be jokių kliūčių ir optimaliai juos naudoti, filmuodamas vienoje aikštelėje epizodus keliems serialams iš karto.

Artimiausioje ateityje uagadugu nemato jam jokios konkurencijos.

R. Skaisgirys yra gal ir nelabai natūrali, bet serialų gamybos monopolija Lietuvoje.

Please wait...
Kategorijos:  Kanalai, Laidos, Personalijos, Rinka
Tags: , , , , , , , ,

2 komentarai:

  1. Sensor | 30 sausio, 2009 at 16:01

    est kak est.. geru TV scenaristu Lietuvoje tikrai truksta. pats turiu pradejes rasyt preliminaru scenariju TV serialui, tik nežinau nuo ko pradet bandyma parduot.. Gal autorius patars? 😉

    Please wait...
  2. alius | 30 sausio, 2009 at 16:35

    Sizifo darbas, kolega. Tik nepradek minti televiziju slenkscio – jie niekuo nepades, tik laika sugaisi. Reikia eiti tiesiai pas gamintojus. O kas jie, parasyta mano rasinelyje. Siuo metu niekas kitas rinkoje su serialais nedirba. Ar bent jau ju niekas nerodo.

    Please wait...

Palikite komentarą