Komentatorius Kęstutis D pats to nežinodamas stumia mums …

Comment posted KOMENTATORIAUS RUBRIKA: KĘSTUTIS D IR ELITARIZMO ILGESYS by Mandagus skaitytojas.

Komentatorius Kęstutis D pats to nežinodamas stumia mums čia makabrišką rudmarškinį eugenikos ir Maltuso mišinį. Tai rodo arba universitetinio išsilavinimo nebuvimą, arba labai prastą išsilavinimą. Ei, Kęstuti D, gyveni tamsybėje. Ateik į XXI am-ių.

Recent comments by Mandagus skaitytojas

 • UFO NEWS: ANTANAITIS
  Labai ačiū, kad papurtėt Žinių radiją. Jau seniai laikas Antanaičiui vesti laidas per vietinį kokių nors prabangių senelių namų radiją.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
KOMENTATORIAUS RUBRIKA: KĘSTUTIS D IR ELITARIZMO ILGESYS, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Share
Kategorijos:  Komentatoriaus rubrika, Visuomenė
Tags: , , , , , , , , , ,

Nėra komentarų:

 1. NeTiesa.lt | spalio 3rd, 2010 at 20:09

  Kęstutis D labai gražiai aprašo “normalaus pasiskirstymo dėsnį”, tačiau jis kaip tipiškas šūdeličio atstovas (arba trokštantis į ją įsitrinti) pamiršo paminėti, kad šitą dėsnį reikia taikyti VISAI VISUOMENEI.

  O tai reiškia, kad jeigu galimybę lavintis intelektualiai, fiziškai ir dvasiškai turės VISI 100-as procentų visuomenės narių, tokia visuomenė užsiaugins sau žymiai daugiau kokybiškų narių, negu suteikus tokias galimybes siauram “išrinktųjų” rateliui.

  Kažkodėl šitie elitarizmo apologetai tyli kaip užsišikę, kad būtent ŠVIETIMO ELITIZAVIMAS, t.y., žinių perdavimas siauroje socialinėje grupėje, leido parazituojančiai mažumai monopolizuoti visuomenės valdymą savo uždarame ratelyje.

  Ir beje, visi šitie pizdukai apsimeta idiotais, kai jiems prikišamai pabaksnojama apie tai, kad suteikus tinkamą išsilavinimą ir sudarius buitines sąlygas, bet kurio socialinio sluoksnio žmonės gali pakilti aukščiau už bet kurį šūdeličio atstovą. Chrestomatinis pavyzdys – Lomonosovas, žvejo sūnus, taip pat beveik visi pasaulinio lygio tarybiniai mokslininkai yra “kilę iš proletarų ir valstiečių” ir netgi dabartinis faktinis Rusijos vadovas (kurio taip nekenčia visa elitaristinė “civilizuotų vakarų” terpė) Putinas – iš paprastų darbininkų šeimos.

  Mokslo elitizavimas tai yra elementari visuomenės bukinimo priemonė, siekiant užtikrinti jos kontrolę ir visi teoriniai pezalai apie “šimtametes tradicijas” tėra tik smegenų pisimas, pateisinant parazitų idealogiją.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 6 votes)
 2. Ingis | spalio 3rd, 2010 at 20:55

  Gerai parašei, NeTiesa.lt. Pagarba.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. sypsnis | spalio 3rd, 2010 at 21:12

  NeTiesa.lt, man rods pražiūrėjai piktom akim vieną dalyką. Nesiūloma niekur uždarinėti duris tarp klasių (nesuteikti galimybės mokytis ir pan.), greičiau priešingai.
  Kitas dalykas kur suklydai, tai maišydamas elitą ir besivadinančius elitu (Stiliaus ir Žmonių herojai). Lygiai taip, ir dauguma valdininkų yra tie patys plebėjai, o ne elitas.
  Todėl man rods, per daug ir ne vietoj apsiputojai..

  O mano baimė, tai kad mūsų visuomenės kaip visuma ne tobulėja, bet degraduoja ir žiniasklaida čia nepaskutinėj vietoj.. Nors su aukštuoju, pas mus, mielas NeTiesa, yra labai labai daug.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Tomekas | spalio 3rd, 2010 at 22:11

  Delfis atkeliavo į uagadugu 🙁

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 5. Anarchistas | spalio 3rd, 2010 at 22:39

  “mes manome, kad visuomenę įmanoma kažkokiu būdu staigiai apšviesti, ir ji taps staiga išsilavinusi ir mėgs tokio lygio dalykus kaip uagadugu blogas ar Mamontovo pomėgiai.” – Kelia savimeilę, nieko nepasakysi…

  Pora mano minčių daugiau mažiau susijusių su šiuo komentaru. Jei teisingai supratau, komentaro autorius pats save laiko “aukštesnės kastos” atstovu(čia ta intelekto ir išprusimo, o ne visuomenine prasme), tačiau, nežiūrint į tai, kad tokie teiginiai mažų mažiausiai kiek drąsoki, pats rašo kaip eilinis runkelis delfyje – be lietuviškų raidžių. Atsiprašau, jei tam yra koks nors labai rimtas pasiteisinimas(kuo netikiu), bet tiesiog labai užkliuvo.
  Emigracijos tema: visa širdimi palaikau žmones, kurie bėga iš Lietuvos studijuoti, mokytis arba dirbti aukštos kvalifikacijos reikalaujančio darbo. Visa širdimi nekenčiu runkelių, kurie temokėdami ~1.5 kalbos(ta pusė dažniausiai – rusų arba lietuvių) važiuoja į Vakarus, dirba statybose, o, kai nebebūna darbo, plėšia tautiečių parduotuves arba skerdžia gulbes miesto parke. Šitoj vietoj ir iškyla klausimas: tai kur man būti? Lietuvoj, kurioj greitai bus telikę statistiniai dibilai, ar užsieny, kur bus gėda pasakyti, kad esi iš Lietuvos?..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. Neformatas | spalio 4th, 2010 at 00:05

  NeTiesa.lt, turiu vilties, kad žinai, jog išimtys patvirtina taisyklę. Tavo pateikti pavyzdžiai – to iliustracija (nors, jeigu Putinas intelektualas, tai aš tada be to apsieisiu). O taisyklę iliustruoja tavo mylimos tarybinės šalies istorija: tiek metų visiems vienodos galimybės, o rezultatas – tas pats normalusis skirstinys. Nežinau, ko taip džiūgauja Ingis 🙁

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 7. kestutis d | spalio 4th, 2010 at 04:46

  Netikėtai patekau tribūnon, dabar gausiu keisti savo įpročius – atsiprašau dėl tų nelietuviškų raidžių – senas įprotis ir negalvojau jo keisti (runkelis-nerunkelis – nesvarbu). Susigėdau, nes žmogus turėjo triūsti ir kuopti mano paliktą betvarkę.
  Turėčiau vieną savo paties pataisymą, jei jau tribūnoje – pavadinimas ‘plebėjai’ šiame kontekste nėra tikslus, nes šis žodis dažnai suprantamas kaip turintis niekinančią prasmę. Tuo metu kai tikrąjį visuomenės stuburą sudaro būtent vidurinioji klasė – gal žmonės universitetų ir nebaigę, tačiau išmanantys savo reikalą ir amatą, todėl tokius plebėjais vadinti nėra visai tikslu (mano klaida, nes paskubomis parinkau ne tą žodį).
  O dėl Lomonosovo – tai kaip teisingai pastebėjo Neformatas – tai daugiau išimtis. Nesakau, kad klasių ribos yra neperžengiamos. Ir nebaigusiems vidurinės gali gimti labai gabus vaikas, o tėvams su aukštuoju – itin negabus, tiesiog statistinė tikimybė pastariesiems turėti vaiką galintį krimsti aukštuosius mokslus tiesiog yra didesnė. Lomonosovas – tai ir yra ta statistinė išimtis, kuri greičiau patvirtina tokį dėsnį, kad jei Dievas davė ir dribtelėjo intelekto (arba galime kitaip sakyti – gamta nepašykštėjo geros atsitiktinės genų kombinacijos), tai tokios galvos nesustabdys klasiniai prietarai ir biurokratiniai barjerai – įveiks juos esant reikalui. Tikrų faktų neturiu, bet manau, kad dauguma sovietinių mokslininkų švaria klasine kilme (sovietine prasme) pasigirti irgi negalėtų.
  Ir teisingai Neformato buvo paminėtas sovietų eksperimento pavyzdys, nors galima surasti ir daugiau tokių pavyzdžių, kurie parodo, kad visuotinis švietimas nelabai daug duoda. Žinoma, praktiškai visi išmoksta skaityti ir rašyti – tam ir reikalingas pradinis išsilavinimas, ir tai yra gerai. Bet pavyzdžiui pagrindinis išsilavinimas (10 klasių), nors ir visuotinis, tačiau jo rezultatai menki – pvz., kiek žmonių žino, kas yra diskriminantas arba kas yra trigonometrinės funkcijos (formulių nereikia, tik idėją žinoti) – daugumai tai visiškai dzin (o jei tai nereikalingos žinios – tai kokio galo jas kiša į galvą tiems, kuriems ten visai tai neužsilaiko?). Ta prasme iliustratyvi laida buvo ‘Ne gudresnis už penktoką’ – kur didžioji dalis žmonių susikirsdavo taip ir neatsakę penktos klasės kurso klausimų – taigi, vidurinis mokslas mažai kam naudingas. O darymas mokslo prieinamu visiems – tik blogina mokslo padėtį – tą turime ir Lietuvoje – kai praktiškai beveik kiekvienas norintis galėjo sustoti į aukštąją mokyklą, tai ir atsirado tarp studentų tokių, kokių anksčiau nebūdavo (nesinori net minėti spaudoje minimų pavyzdžių). (O mokslas nuo to tik nukentėjo – nes lėšų daugiau švietimui skirti, nei leidžia sveikas protas, mes negalime, todėl norėdami pamaloninti visus, nuskriaudžiame juos galutinai)
  o dėl likusių argumentų – kaip sakydavo vienas mano draugas – coitus cerebralis 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 8. Mandagus skaitytojas | spalio 6th, 2010 at 09:45

  Komentatorius Kęstutis D pats to nežinodamas stumia mums čia makabrišką rudmarškinį eugenikos ir Maltuso mišinį. Tai rodo arba universitetinio išsilavinimo nebuvimą, arba labai prastą išsilavinimą. Ei, Kęstuti D, gyveni tamsybėje. Ateik į XXI am-ių.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 9. VIENO PER RADIJĄ NUGIRSTO GINČO PARAŠTĖSE | uagadugu

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD